czwartek, 17 września 2020 12:55

Zmiany w strefach. Gdzie będą obostrzenia?

Autor Marzena Gitler
Zmiany w strefach. Gdzie będą obostrzenia?

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nowe powiaty, które trafią do żółtych i czerwonych stref ze zwięszonymi obostrzeniami. Jakie zmiany w Małopolsce?

Małopolska zrobiła się bardzie "żółta". Oprócz powiatu tatrzańskiego, który pozostanie w żółtej strefie, znalazły się w niej powiaty nowotarski i myślenicki. Wypadł za to powiat limanowski.

Dlaczego? Pisaliśmy o tym obszernie wczoraj w artykule:

Małopolska: Dzień przed kwalifikacją do stref – kto do nich trafi?
Zwykle w czwartki po godzinie 14-tej wiceminister zdrowia podaje nową listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami, czyli żółtych i czerwonych. Które powiaty z Małopolski są zagrożone? Lista tworzona jest przede wszystkim w oparciu o dane o nowych zakażeniach z ostatnich dwóch tygodni. Te powi…

W powiecie noworatskim odnotowano w ciągu 14 dni 170 nowych przypadków, podczas gdy limit dla niego wynosi 116 nowych zakażeń.

W powiecie myślenickim przybyło 115 nowych przypadków, a aby nie znaleźć się w strafie z obostrzeniami powinno ich być mniej niż 77.  

Na listę ostrzegawczą trafił powiat olkuski. Co ciekawe wpłynęły na to zakażenia dosłownie z trzech ostatnich dni.

Kolejne zakażenia w powiecie olkuskim!
Dziś WSSE w Krakowie poinformowała o 12 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w powiecie olkuskim. To już trzeci dzień z większym wzrostem liczby zakażeń. Na ten moment w powiecie jest 50 aktywnych przypadków. 12 nowych przypadków koronawirusa w powiecie olkuskim to wysoka liczba. W ciągu ost…

Do Polski po tygodniowej przerwie wróciła też strefa czerwona. Znajazły się w niej powiaty bytowski, kluczborski i milicki.

Przypominamy, że w strefie żółtej:

  • przy organizacji targów i kongresów musi być zapewniony limit 1 os na 4 m2,
  • wydarzenia sportowe, kulturalne w pomieszczeniach i na stadionach mogą odbywać się przy 25% publiczności, a w przestrzeni otwartej obowiązuje limit 100 osób,
  • w wydarzeniach w ramach działalności w kierunku poprawy kondycji fizycznej (96.04.Z PKD) obowiązuje limit 25% publiczności,
  • w gastronomi obowiązuje limit 1 os. na 4 m2,
  • w wesołych miasteczkach, parkach rozrywki lub parkach rekreacyjnych obowiązuje limit 1 os na 10 m2,
  • w siłowni może przebywać 1 os. na 7 m2,
  • w kinach może być zajętych tylko 25% miejsc,
  • w weselach i uroczystościach rodzinnych oraz w innych spotkanich i imprezach może brać udział do 100 osób nie licząc obsługi.

Nowe zasady w powiecie myślenickim i nowotarskim wejdą w życie już w tę sobotę.

zobacz też:

Coraz więcej zgonów. Małopolska umiera na COVID
Duża liczba ozdrowieńców, sporo nowych zakażeń i niestety dużo zgonów - tak można podsumować dziesiejszy raport wojewódzkiego sanpidu w Krakowie. Są powiaty, których mieszkańcy mają powody do niepokoju.
koronawirus najnowsze informacje

Małopolska - najnowsze informacje