czwartek, 17 września 2020 10:05

Kolejne zakażenia w powiecie olkuskim!

Autor Wiktoria Mitura
Kolejne zakażenia w powiecie olkuskim!

Dziś WSSE w Krakowie poinformowała o 12 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w powiecie olkuskim. To już trzeci dzień z większym wzrostem liczby zakażeń. Na ten moment w powiecie jest 50 aktywnych przypadków.

12 nowych przypadków koronawirusa w powiecie olkuskim to wysoka liczba. W ciągu ostatnich trzech tygodni, więcej nowych zakażeń było tylko 15 września (13). Poza tym, w inne dni nie pojawiały się żadne przypadki, albo było ich bardzo mało.

5 dzisiejszych przypadków pochodzi z ogniska Przedszkole w Bukownie, 4 kolejne z ogniska domowego, a 3 to przypadki rozproszone.

Ostatnie trzy dni spowodowały duży wzrost aktywnych zakażeń. Na dzień dzisiejszy jest ich 50.

Póki co, powiat olkuski może czuć się bezpiecznie. Zagrożenie strefą żółtą jeszcze mu nie grozi. Do zmiany koloru powiatowi brakuje 17 aktywnych przypadków. Jednak, jeśli sytuacja się nie ustabilizuje i kolejne dni będą wyglądały jak ostatnie trzy, to powiat olkuski może znaleźć się w strefie z dodatkowymi ograniczeniami.

Na temat sytuacji w powiecie olkuskim pisaliśmy wczoraj tutaj:

Powiat olkuski. Coraz więcej aktywnych przypadków. Co się dzieje?
Powiat olkuski od dwóch dni zmaga się ze wzrostem aktywnych przypadków koronawirusa. Niestety, główną przyczyną tej sytuacji są powstałe w powiecie ogniska. Gdzie jest najwięcej zakażonych? Dziś Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemilogiczna poinformowała o 10 nowych przypadkach zakażenia koronawiruse…

W tym artykule wspominaliśmy również o dwóch ogniskach w powiecie, które spowodowały wzrost zakażeń. Jedno z nich pochodzi z miasta Bukowno, drugie z Olkusza.

Powiat olkuski. Przedszkole w Bukownie ogniskiem koronawirusa!
W powiecie olkuskim pojawiło się nowe ognisko zakażeń koronawirusem. W Miejskim Przedszkolu w Bukownie zakażeni byli pracownicy. Przedszkole zawiesiło swoją działalność, a dzieci uczą się zdalnie w domu. Ognisko koronawirusa w Miejskim Przedszkolu w Bukownie pojawiło się już prawdopodobnie już kilk…
Olkusz. COVID-19 w liceum! Uczniowie na kwarantannie
Uczniowie jednej z klas IV Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu od dzisiaj znajdują się na tygodniowej kwarantannie. W klasie wystąpił przypadek zakażenia koronawirusem. Uczniowie klasy 2Bg zostali objęci kwarantanną domową od 15 września do 21 września. Taką decyz…
Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje