sobota, 15 stycznia 2022 18:22

[Video] „Znajdziesz tu smutek, żałobę, rozpacz...” Trwa zbiórka dla rodziny tragicznie zmarłego Adama

Autor Głos 24
[Video] „Znajdziesz tu smutek, żałobę, rozpacz...” Trwa zbiórka dla rodziny tragicznie zmarłego Adama

W minionym tygodniu, podczas wyprawy na Gerlach śmierć poniosło trzech mieszkańców gminy Andrychów – Michał Kruczała z Andrychowa, Adam Wnęczak z Sułkowic i Aleksander Kowalczyk z Roczyn. Przyjaciele postanowili założyć zbiórkę dla rodziny Adama z Sułkowic.

W piątek (7 stycznia) mężczyźni wybrali się w rejon Gerlacha. O ich zaginięciu słowackie górskie pogotowie ratunkowe poinformował znajomy mężczyzn. W niedzielę (9 stycznia) poinformowano o odnalezieniu ciał zaginionej trójki, która zginęła tragicznie w Tatrach.

Aneta Koczur na portalu Zrzutka założyła zbiórkę na rzecz rodziny zmarłego tragicznie w Tatrach Adama.

– Nie znajdziesz tu informacji o ciężkiej chorobie, o leczeniu szpitalnym, remoncie domu czy prośby o zbiórkę pieniędzy na wycieczkę do Afryki. Znajdziesz tu smutek, żałobę, rozpacz... Znajdziesz informacje o Adamie - który zginął w nieszczęśliwym wypadku, spełniając swoje marzenie o wyprawie na Gerlach

–  wspomina zmarłego Aneta Koczur.

– 34 letni pasjonat, człowiek pełen werwy, inteligentny, młody. Góra, którą darzył takim ogromnym pragnieniem zdobycia pochłonęła jego duszę na zawsze... Znajdziesz tu prośbę o wsparcie finansowe dla żony i córek Adama (8 i 5 lat) - aby zapewnić im opiekę psychologiczną oraz taką zwykłą real pomoc finansową na najbliższe miesiące...

– wyjaśniła organizatorka zbiórki pieniędzy.

Do tej pory pieniądze na zbiórkę wpłaciło przeszło 1000 osób, a kwota sześć razy przekroczyła zamierzoną.

Zdjęcie zbiórki / Fot.: Zrzutka
Zdjęcie zbiórki / Fot.: Zrzutka

W zrzutce zamieszczono również film, w którym zmarły Adam podsumowuje 2021 r.

Czytaj również:

Tragedia w Tatrach. Poszukiwani Polacy nie żyją
Wiadomości Podhale: Ratownicy odnaleźli ciała trójki Polaków, którzy w piątek wybrali się w rejon Gerlacha. O ich zaginięciu słowackich ratowników poinformował znajomy mężczyzn.
“Nasze serca płaczą. Żegnaj, Michale”. Liceum w Andrychowie żegna zmarłego tragicznie przewodnika
Wiadomości Wadowice: W weekend w Tatrach zginęło trzech mężczyzn z andrychowszczyzny. Znajomi i przyjaciele żegnają tragiczne zmarłych mężczyzn w mediach społecznościowych.
Córka ofiary tragicznego wypadku w Tatrach apeluje: To nie czas i miejsce na wylewanie frustracji
Wiadomości Wadowice: Córka Aleksandra - jednego z Polaków, którzy w weekend tragicznie zginęli w Tatrach Słowackich - apeluje o zaprzestanie szerzenia nieprawdziwych informacji i uszanowanie żałoby. Tragedia nie jest czasem wylewanie frustracji.

Inf. i foto: zrzutka

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje