poniedziałek, 5 grudnia 2022 09:25

Znajomi nie pozwolili mu na przestępstwo. Za swoją głupotę jednak odpowie

Autor Norbert Kwiatkowski
Znajomi nie pozwolili mu na przestępstwo. Za swoją głupotę jednak odpowie

Bardzo odpowiedzialna postawa dwójki mieszkańców Kęt być może uchroniła przed tragedią. Ich 54-letni znajomy znajdujący się pod wpływem alkoholu uparł się, że do domu wróci na swoim motorowerze.

Pierwszego grudnia tuż przed godziną 20 mieszkaniec Kęt skontaktował się z operatorem numeru alarmowego 112 informując, że jego znajomy będący pod wpływem alkoholu chce wracać do domu na motorowerze.  Z relacji zgłaszającego wynikało, że nietrzeźwy agresją reaguje na prośby znajomych.

Na miejsce natychmiast pojechał jeden z kęckich patroli. Mundurowi zastali tam dwoje zgłaszających oraz awanturującego się 54 – latka, który nadal zamierzał wsiąść na swój skuter i pojechać do domu.  Funkcjonariusze zobowiązali mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem oraz podali konsekwencje grożące za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Kiedy to nie przyniosło rezultatu mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do izby wytrzeźwień.  Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu. W związku z popełnionymi przez mężczyznę wykroczeniami tj. używanie słów nieprzyzwoitych  w miejscu publicznym oraz niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy, do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu zostanie skierowany wniosek o jego ukaranie.

Na duże słowa uwagi za prawidłową reakcję  zasługują mieszkańcy Kęt, którzy swoją stanowczą postawą nie dopuścili aby wsiadł on za kierownicę, stwarzając zagrożenie dla swojego życia i zdrowia,  a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Fot. policja/zdjęcie poglądowe

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje