środa, 12 stycznia 2022 14:05

Brzesko pokonało Kraków i Tarnów. Zostało świetlną stolicą Małopolski

Autor Katarzyna Jamróz
Brzesko pokonało Kraków i Tarnów. Zostało świetlną stolicą Małopolski

"Świeć Się z Energą" to coroczna akcja nagradzająca najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce. Podczas zabawy w "Świeć Się z Energą" poprzez głosowanie, tysiące Polaków wybiera najpiękniej rozświetlone miasta. W Małopolsce po raz trzeci zwyciężyło Brzesko.

W nagrodę miasto otrzyma sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych, który zostanie rozdysponowany pomiędzy rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej oraz lokalne stowarzyszenia. Na tym nie koniec rywalizacji. Od 14 do 25 stycznia trwać będzie etap ogólnopolski z udziałem 16 miast (w tym gronie jest też Brzesko), a stawką jest wygrana w postaci sprzętu AGD o wartości 40 tysięcy złotych i kosztującej 25 tysięcy instalacji fotowoltaicznej.

W etapie wojewódzkim z Małopolski wystartowało 19 miast. Zwycięskie Brzesko zdeklasowało konkurencję, otrzymując 16 006 głosów. Dla porównania, druga w klasyfikacji Kalwaria Zebrzydowska zdobyła 5 315 głosów, trzecie Gorlice – 2 643, czwarte Zakopane – 1 100, a piąte Ciężkowice – 891. Po zsumowaniu wyników wszystkich 18 konkurentów, okazuje się, że z rezultatem 11 971 miały razem mniej niż Brzesko. To wielki sukces, dzięki któremu będzie można pomóc najbardziej potrzebującym mieszkańcom i organizacjom.

- Osiągnęliśmy wspaniały wynik, za co jestem wdzięczny wszystkim uczestnikom tego plebiscytu, którzy postawili na naszą gminę. Budujące jest to, że mieszkańcy rozumieją ideę tego konkursu. Wszystkim zależało, aby sprzęt AGD trafił do nas i został rozdysponowany pomiędzy najbardziej potrzebujących

– komentuje burmistrz Brzeska, Tomasz Latocha. Jednocześnie zachęca wszystkich do uczestnictwa w finałowej rozgrywce.

Mieszkańców mobilizuje atrakcyjna nagroda. Możliwość pozyskania energooszczędnego sprzętu AGD i przekazania go na cele charytatywne działa na wyobraźnię. Jestem przekonany, że w ogólnopolskim etapie wesprze nas bardzo mocna reprezentacja

– dodaje.

Walka o zwycięstwo nie będzie łatwa, dlatego wymaga zaangażowania jak największej liczby mieszkańców i sympatyków Brzeska. Wprawdzie dwa lata temu Bielsku-Białej do zwycięstwa wystarczyło nieco ponad 14 tysięcy głosów, a Chełmowi w zeszłym roku tylko 8.5 tysiąca, to jednak wyniki uzyskane w tym roku przez niektórych zwycięzców na szczeblu wojewódzkim wskazują, że zapowiada się ostra batalia. Po pierwszym etapie w gronie faworytów znajdują się Ostrów Wielkopolski (54 669 głosów), Trzebiatów (47 109), Bielsko-Biała (32 638) oraz Gdynia (20 400). Brzesko w stawce 16 finalistów klasyfikowane jest na 5. miejscu.

Zdjęcie z przekazania nagród /Fot.: Urząd Gminy Brzesko

Inf./Fot.: Urząd Gminy Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje