piątek, 22 października 2021 09:19

Zrzuciła plecak i skoczyła do Wisły! Wznowiono poszukiwania młodej kobiety

Autor Mirosław Haładyj
Zrzuciła plecak i skoczyła do Wisły! Wznowiono poszukiwania młodej kobiety

W piątek (22 października) w godzinach porannych wznowiono akcję poszukiwawczą 16-latki, która w czwartek (21 października) skoczyła z Mostu Nowohuckiego do Wisły.

W czwartek poszukiwania dziewczyny, która skoczyła do Wisły, prowadziła grupa płetwonurków wraz z 17 zastępami straży pożarnej. Kierowcy, którzy przemieszczali się w stronę Nowej Huty, musieli liczyć się ze staniem w wielokilometrowym korku.

Po godzinie 15:00 służby oficjalnie zakończyły akcję poszukiwawczą ze względu na zapadający zmierzch. Pomimo starań, kobiety nie udało się odnaleźć. Zdaniem policji była to próba samobójcza

Jak poinformował nas pełniący w zastępstwie obowiązki rzecznika MKW PSP st. kpt. Bogusław Szydło, w piątek (22 października) w godzinach porannych wznowiono poszukiwania kobiety. Jak wynika z relacji świadka, poszukiwana najpierw zrzuciła plecak, a następnie wskoczyła do Wisły.

Anna Wolak-Gromala z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie w rozmowie z nasza redakcją podsumowała dotychczasowe ustalenia funkcjonariuszy:

– Jeżeli chodzi o to zdarzenie, to na chwilę obecną nie możemy dodać niczego nowego. Szesnastoletnia dziewczyna prawdopodobnie podjęła próbę samobójczą. Wczoraj po godzinie 8:00 dostaliśmy zgłoszenie. Z relacji świadków wynikało, że młoda osoba skoczyła z Mostu Nowohuckiego do Wisły. Na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci. Przy udziale Straży Pożarnej i WOPR-u prowadzone były poszukiwania. Przy użyciu drona i sonaru przeczesywany był brzeg, oraz koryto rzeki. Zaangażowano także zespół płetwonurków. Akcja trwałą kilka godzin, ale nie przyniosła efektu. Na moście znaleziono plecak, ale nie możemy potwierdzić, że należał do osoby, która rzuciła się z mostu.

Czytaj także:

Skoczyła z Mostu Nowohuckiego do Wisły [AKTUALIZACJA]
Wiadomości Kraków: Z relacji świadków wynika, że młoda kobieta skoczyła do rzeki z mostu przy ul. Nowohuckiej. Prowadzone są poszukiwania.

Inf.: PSP Kraków
Fot.: Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje