poniedziałek, 21 października 2019 09:01

12-kilometrowy korek na A4! Potrącony pieszy odpowie przed sądem

Autor Anna Piątkowska-Borek
12-kilometrowy korek na A4! Potrącony pieszy odpowie przed sądem

21 października w godzinach porannych na autostradzie A4 w kierunku Katowic, na wysokości węzła Bielany, zdarzył się wypadek z udziałem pieszego.

– Na wysokości Węzła Bielany (407 km autostrady, kierunek Katowice) doszło do potrącenia 59-letniego mężczyzny, który pieszo usiłował przedostać się na drugą stronę autostrady. Pieszy został potrącony na lewym pasie jezdni w kierunku Katowic – informuje Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie.

Na miejsce zdarzenia musiał przylecieć śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany helikopterem do szpitala.

W wyniku zdarzenia na autostradzie A4 utworzył się około 12 km korek! Utrudnienia w ruchu przeniosły się także na krakowskie ulice.

Pieszy odpowie przed sądem

– Wobec pieszego został skierowany wniosek o ukaranie do sądu – informują policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie.

Jednocześnie funkcjonariusze apelują o rozwagę.

– Pamiętajmy o tym, że autostrada jest miejscem, gdzie ruch pieszych jest zabroniony. Brak stosowania się do przepisu może skutkować nałożeniem mandatu karnego. Poruszanie się po pieszo po autostradzie może mieć nie tylko konsekwencje karne, lecz także jest dużym zagrożeniem dla naszego życia i zdrowia. Postępujmy odpowiedzialnie – apelują policjanci.

Powiat krakowski - najnowsze informacje