czwartek, 14 października 2021 14:17

13-latek włamał się do kiosku. Jego łupem padły... paczki papierosów

Autor Norbert Kwiatkowski
13-latek włamał się do kiosku. Jego łupem padły... paczki papierosów

Takie interwencje nie zdarzają się policjantom zbyt często. W Trzebini podczas patrolu funkcjonariusze zauważyli, że na jednej z ulic doszło do włamania do kiosku z prasą i wyrobami tytoniowymi. Okazało się, że to sprawka 13-letniego chłopca, który z wnętrza ukradł 4 paczki papierosów.

Do zdarzenia doszło w środowy wieczór. Policjanci o swoim odkryciu poinformowali dyżurnego, a sami rozpoczęli penetrację terenu w poszukiwaniu włamywacza.

Tym okazał się 13-latek. Młody chłopak poruszał się w ich stronę. Na widok radiowozu zatrzymał się i włożył coś za postawioną przy drodze donicę. Okazało się, że chłopiec ma 13 lat, a za donicą mundurowi znaleźli dwie paczki papierosów. Początkowo chłopak tłumaczył się, że papierosy zakupił mu jakiś mężczyzna, jednak po krótkim czasie przyznał, że wyginając drzwi kiosku, ukradł z wnętrza cztery paczki, a na widok nadjeżdżającego radiowozu szybko je schował. 13-latek wskazał też miejsce ukrycia pozostałych dwóch paczek.

Nieletni został przywieziony do komisariatu, gdzie po wykonaniu czynności odebrała go matka. O całym zdarzeniu został powiadomiony Sąd Rodzinny, który podejmie decyzję co do środków wychowawczych wobec nieletniego.

Chrzanów - najnowsze informacje