środa, 13 grudnia 2023 15:03

21-latek znęcał się nad swoją 9 lat starszą konkubiną. Teraz czekają go konsekwencje

Autor Norbert Kwiatkowski
21-latek znęcał się nad swoją 9 lat starszą konkubiną. Teraz czekają go konsekwencje

Policjanci z Kęt zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o znęcanie się psychiczne oraz fizyczne nad swoją starszą partnerką. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Cała sytuacja miała się rozegrać w nocy z 9 na 10 grudnia tuż przed godziną 3. Do jednego z domów jednorodzinnych w Kętach miało dojść do głośnej awantury, dlatego na miejsce pojechał patrol policji.  W trakcie rozmowy z pokrzywdzoną  30 – latką, policjanci ustalili, że jej nietrzeźwy 21-latek,  wszczął awanturę domową podczas której był niezwykle agresywny. Ze względu na swoją postawę został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Stężenie alkoholu we krwi wynosiło u niego 0.5 promila.

Na podstawie dowodów, które zebrano w tej sprawie  podejrzanemu przedstawiono zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad partnerką. Do wielu aktów agresji wobec poszkodowanej miało dochodzić od blisko pół roku.  Następnie akta sprawy wraz z wnioskiem o wydanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych trafiły w ręce prokuratora Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

Dwa dni później zatrzymany usłyszał prokuratorski zarzut.  Ponadto prokurator mając na względzie ochronę pokrzywdzonej, zwrócił się do oświęcimskiego Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.  

21 – latek  został doprowadzony do Sądu Rejonowego.  Sędzia, po rozpoznaniu z dowodami,  przychylił się do prokuratorskiego wniosku, wydając postanowienie o trzymiesięcznym  areszcie tymczasowym. Zatrzymany jeszcze tego samego dnia został osadzony w jednym z aresztów śledczych.

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka