poniedziałek, 28 sierpnia 2023 11:58

29-latek potrącił policjanta, bo nie chciał kontroli. Okazało się, że ma sporo na sumieniu

Autor Mirosław Haładyj
29-latek potrącił policjanta, bo nie chciał kontroli. Okazało się, że ma sporo na sumieniu

Kierowca opla przekroczył prędkość, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i potrącił policjanta. Podczas ucieczki mężczyzna spowodował też kolizję, porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. 29-latek był pod wpływem środków odurzających, a także posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i miał cofnięte uprawnienia. Usłyszał 5 zarzutów.

Do zdarzenia doszło 25 sierpnia w Nawojowej Górze gm. Krzeszowice. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie prowadząc kontrolę prędkości poruszających się pojazdów, namierzyli opla, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 30 km/h. Kierujący, pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania pojazdu, wydanych przez policjanta stojącego poza radiowozem, nie dosyć, że się nie zatrzymał, to minął policjanta potrącając go bocznym lusterkiem i zaczął uciekać.

Stróże prawa rozpoczęli pościg za oplem. Po chwili uciekinier utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, w wyniku czego uderzył w metalową barierę, gdzie porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo w kierunku lasu. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego. Mężczyzna był pod wpływem środków odurzających. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że wcześniej zażył amfetaminę. Został on zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Została mu też pobrana krew do badań celem potwierdzenia, czy był pod wpływem narkotyków.

Dwa dni później w komisariacie 29-latek usłyszał 5 zarzutów: niezatrzymania się do kontroli drogowej, prowadzenia pojazdu wbrew zakazowi, pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania pod wpływem środków odurzających, a także spowodowania wypadku drogowego.

Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów. Za te przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka