sobota, 26 czerwca 2021 13:15

4 najgorzej zaszczepione gminy w kraju są w Małopolsce. O których mowa?

Autor Mirosław Haładyj
4 najgorzej zaszczepione gminy w kraju są w Małopolsce. O których mowa?

Na krajowej mapie szczepień wciąż najgorsze wyniki odnotowuje województwo małopolskie.

Najmniejszy poziom wyszczepienia w Małopolsce można odnotować na Podhalu. To tutaj znajdują się aż cztery najgorzej zaszczepione gminy w kraju (jedna w powiecie tatrzańskim, a trzy w nowotarskim).

Czwarte miejsce w rankingu najgorzej zaszczepionych gmin w kraju zajmują Szaflary (powiat nowotarski). Tutaj na 11 115 mieszkańców w pełni zaszczepionych jest 1 177, co stanowi 10,6%.

Na trzecim miejscu znajduje się gmina Biały Dunajec (powiat tatrzański), gdzie na 7 166 mieszkańców w pełni zaszczepionych jest 726, co stanowi jedynie 10,1%.

Gminie Czarny Dunajec (powiat nowotarski) z zaszczepionymi 2 138 mieszkańcami (9,5% z 22592 zamieszkujących ją osób) przypadło miejsce drugie.

Pierwsze miejsce i miano najgorzej zaszczepionej gminy w Polsce otrzymała Lipnica Wielka (powiat nowotarski) Tutaj na 6 012 mieszkańców całkowicie zaszczepionych jest 427, co stanowi jedynie 7,1%.

Czytaj również:

To nagroda dla najlepiej zaszczepionej gminy! Ile zapłaci rząd?
Koronawirus: Walka z pandemią trwa. Zdaniem rządu, najlepszą bronią, która pozwoli nam pokonać zagrożenie, są szczepienia przeciw COVID-19.
Gminne lockdowny dla najgorzej zaszczepionych regionów?
Koronawirus: W związku z prognozowaną jesienią czwartą falą koronawirusa rząd bierze pod uwagę wprowadzenie obostrzeń na mniejszą skalę niż do tej pory.
Małopolska: To najlepiej i najgorzej zaszczepione gminy w województwie
Wiadomości z Krakowa. Na mapie szczepień w Polsce najgorsze wyniki wciąż ma województwo małopolskie. Sprawdziliśmy, w których gminach jest najwięcej i najmniej zaszczepionych przeciw koronawirusowi.

Inf.: MZ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka