sobota, 1 kwietnia 2023 14:24

40-latek schował je w rękawiczce i opakowaniu po kremie

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
40-latek schował je w rękawiczce i opakowaniu po kremie

Kryniccy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca Sądecczyzny, który w opakowaniu po kremie i jednorazowej rękawiczce schował amfetaminę, a w miejscu zamieszkania miał również marihuanę. Za posiadanie narkotyków mężczyźnie grozi teraz do 3 lat więzienia.

25 marca br. policjanci, patrolując ulice krynickiego uzdrowiska, zwrócili uwagę na mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy przyspieszył i nerwowo próbował coś schować w kieszeni kurtki. Mundurowi postanowili to sprawdzić. Podczas interwencji okazało się, że 40-latek próbował ukryć plastikowy pojemnik po kremie, w którym znajdował się biały proszek. Substancję tę policjanci odnaleźli również w jego plecaku, w jednorazowej rękawiczce. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju. Po zważeniu i sprawdzeniu narkotesterem zabezpieczonych substancji wyszło na jaw, że jest to ponad 12 gramów amfetaminy. Ponadto w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze ujawnili także marihuanę.

Po nocy w policyjnej celi 40-letni mieszkaniec Sądecczyzny usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Zgodnie z art. 62. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Inf. i foto: KMP NS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje