piątek, 20 stycznia 2023 15:04

42-latek nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć, jak wszedł w nielegalne posiadanie...

Autor Mirosław Haładyj
42-latek nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć, jak wszedł w nielegalne posiadanie...

Krakowscy kryminalni zwalczający przestępczość gospodarczą, w rejonie Dębnik zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości nielegalnego alkoholu. Teraz odpowie on za przestępstwo karno – skarbowe.

18 stycznia policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie udali się w rejon Dębnik, gdzie według posiadanych informacji, na jednej z posesji miały być przechowywane hurtowe ilości nielegalnego alkoholu.

Po przybyciu na miejsce kryminalni wylegitymowali 42-latka, którego poinformowali o celu policyjnej wizyty. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli w pojeździe dostawczym, zaparkowanym na terenie posesji kilkadziesiąt zbiorników oraz butli ze spirytusem, o łącznej objętości 994 litrów, które nie posiadały polskich znaków akcyzowych.

42-latek został zatrzymany, a nielegalny alkohol zabezpieczony. Mężczyzna nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć, w jakim celu posiadał i jak wszedł w posiadanie tak dużej ilości spirytusu. Według wyliczeń uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy, cła i podatku VAT wyniosło w tym przypadku 68.443 złote. Za przestępstwo karno – skarbowe związane z posiadaniem znacznych ilości wyrobów spirytusowych grozi mężczyźnie kara do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności, albo obie te kary łącznie.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje