poniedziałek, 8 lutego 2021 14:30

60-latek z bronią terroryzował przechodniów w Oświęcimiu

Autor Wiktoria Mitura
60-latek z bronią terroryzował przechodniów w Oświęcimiu

Do scen niczym z filmu doszło w miniony piątek w Oświęcimiu na ul. Dąbrowskiego. 60-letni mężczyzna z niewiadomych przyczyn zachowywał się agresywnie wobec przechodniów. Na dodatek miał przy sobie broń!

Policjanci zostali zaalarmowani po godzinie 11.00 o agresywnym mężczyźnie znajdującym się przy pasażu handlowym. Na miejsce ruszyło kilka patroli, jednakże okazało się, że mężczyznę obezwładnili dwaj pracownicy jednej z bielskich firm. Mundurowi przejęli agresora, którym okazał się  60 – letni mieszkaniec Oświęcimia.

Policjanci ustalili, że 60 – latek zaczął się agresywnie zachowywać po tym jak dwaj pracownicy jednej z bielskich firm, odmówili mu wydania pieniędzy. Wtedy trzymaną w ręce butelką oraz kostką brukową rzucił w szybę samochodu dostawczego, którym przyjechali mężczyźni, następnie z plecaka wyjął pistolet i skierował go w stronę osób postronnych. Wtedy do agresora podbiegli pracownicy bielskiej firmy, obezwładnili go, po czym przekazali policjantom.

Podczas oględzin miejsca zdarzenia policjanci zabezpieczyli dwa pistolety: hukowy oraz wiatrówkę, na które nie jest wymagane zezwolenie, a także plecak mężczyzny, w którym znajdowały się puste plastikowe i szklane butelki oraz opakowania po żywności. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Z uwagi na jego agresywne oraz irracjonalne zachowanie, najprawdopodobniej spowodowane chorobą pod nadzorem policjantów trafił do szpitala.

W trakcie prowadzonego dochodzenia funkcjonariusze ustalili, że 60 – latek dopuścił się gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na wyróżnienie i ogromne podziękowania za odważne i skuteczne działanie zasługuje dwóch mieszkańców Bielska – Białej, którzy obezwładnili agresora i przekazali go policjantom.

info i foto: KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje