czwartek, 9 listopada 2023 08:05

Akcja służb na lotnisku Kraków-Balice. Zatrzymano dwóch Polaków

Autor Norbert Kwiatkowski
Akcja służb na lotnisku Kraków-Balice. Zatrzymano dwóch Polaków

7 listopada funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie - Balicach mieli pełne ręce roboty. W trakcie całego dnia, nasi mundurowi zatrzymali dwóch obcych sobie  Polaków, którzy przylecieli z Wielkiej Brytanii.

Pierwsza interwencja dotyczyła 47-letniego mężczyzny, który właśnie wrócił z Bristolu. Po sprawdzeniu w systemach ustalono, że mężczyzna jest poszukiwany przez Policję w Tomaszowie Mazowieckim. Na Polaku ciążyła kara 5 dni pozbawienia wolności, za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Jednocześnie Sąd zezwolił na odstąpienie od doprowadzenia do aresztu śledczego w przypadku, gdy zatrzymany wpłaci grzywnę w wysokości 500,00 zł. Mężczyzna opłacił karę, po czym  został zwolniony.

Natomiast z Londynu przyleciał 48-letni Polak, który był poszukiwany przez Policję w Białogardzie, w celu zatrzymania i doprowadzenia do Prokuratury w Pińczowie za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Po zakończeniu czynności służbowych prowadzonych wobec zatrzymanego, mężczyznę przekazano funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Zabierzowie.

Foto: Zdjęcie poglądowe/Wikipedia

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka