poniedziałek, 25 września 2023 08:43

Artur Kozioł pyta w sprawie S7. Minister Adamczyk wywołany do tablicy

Autor Patryk Trzaska
Artur Kozioł pyta w sprawie S7. Minister Adamczyk wywołany do tablicy

Artur Kozioł burmistrz Wieliczki, kandydat na posła w okręgu 13 Kraków, publicznie zadaje pytanie. – W czasie kampanii wyborczej mam jedną niezwykle istotną sprawę do wyjaśnienia z kandydatem na posła - ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem – mówił włodarz Miasta Soli.  

Pytanie Artura Kozioła dotyczyło wariantów przebiegu drogi S7. – Publicznie pytam: kto wymyślił 6 wariantów budowy drogi S7 prowadzącej przez nasze             gminy, które skłóciły tak wiele środowisk i wywołały tak ogromne protesty mieszkańców?

Chciałbym podkreślić, że od momentu pojawienia się propozycji zawartych w tzw. „Wariantach dla projektu drogi ekspresowej S7 Kraków - Myślenice” wspólnie z burmistrzami i wójtami wyrażaliśmy stanowczy i zdecydowany sprzeciw wobec wszystkich wariantów drogi ekspresowej S7 oraz apelowaliśmy o wycofanie się z tych fatalnych w skutkach działań.

Pozwolę sobie przypomnieć mocny głos sprzeciwu mieszkańców i zaledwie część argumentów, które wyrażają ogromne oburzenie.

Planowanie poprowadzenia drogi S7 przez gęsto zaludnione tereny naszych gmin miało bezpowrotne zniweczyć środowisko. Pozbawić dorobku życia wielu mieszkańców, którzy osiedlając się na tym obszarze szukali spokojnego miejsca na swój dom.

Obszary, na których planowane były przebiegi drogi to spokojne miejsca widokowe, obfitujące w łąki i lasy, pełne bogactwa przyrodniczego, położone z dala od zanieczyszczeń i hałasu.

Prezentacja tych wariantów to wyraz niszczycielskiego podejścia do bliskich nam największych skarbów kultury. Należy podkreślić nie szanowano - prawa własności całych rodzin.

Mieszkańcy wobec ,,wariantów'' wyrazili swoje oburzenie poprzez tysiące podpisów pod listami wysyłanymi.

Mam nadzieję, że osoba odpowiedzialna za budowę dróg krajowych w sposób jasny w czasie debat i kampanii wyborczej - odpowie mieszkańcom, kto i dlaczego chciał niszczyć środowisko naturalne oraz przekreślić dorobek całego życia naszych mieszkańców.

Przypomnę jeszcze raz, że mieszkańcy w czasie swojego protestu zadawali wiele pytań, a szczególnie jedno: "kto rysował drogi po działkach, domach bez jakikolwiek rozmów i konsultacji i ogłosił 6 niszczycielskich wariantów drogi ekspresowej S7''.

Proponuję aby kandydat na posła Andrzej Adamczyk publicznie odpowiedział na zadane pytanie. Okres wyborów to czas debat, zadawania pytań i oczekiwania na konkretne odpowiedzi – mówił burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł.

Artykuł sponsorowany

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka