wtorek, 17 marca 2020 12:39

Atlas do ćwiczeń - sposób na trening siłowy w domu

Autor Artykuł sponsorowany
Atlas do ćwiczeń - sposób na trening siłowy w domu

Jeżeli preferujesz trening siłowy, zapewne bardzo mocno będziesz przyglądać się atlasom do ćwiczeń. Który z nich wybrać i kiedy będą lepsze od zestawu sztang, hantli i kettlebelli?

Kiedy wybrać atlas do ćwiczeń?

Sztangi, hantle i inne obciążenia doskonale się sprawdzają w sytuacjach, w których priorytetem jest budowanie siły, a poprawa sylwetki jest niejako czymś przy okazji. Jeżeli jednak w pierwszej kolejności zależy Ci właśnie na rzeźbie, o wiele lepiej sprawdzi się właśnie atlas do ćwiczeń. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż z jego pomocą można dużo łatwiej wykonywać ćwiczenia wyizolowane, obliczone na kształtowanie konkretnej partii mięśni. Oczywiście siła tez jest budowana, ale akcent jest przerzucony na sylwetkę.

Jaki atlas do ćwiczeń wybrać?

Kupując sprzęt tego typu z myślą o zastosowaniu domowym, warto przede wszystkim brać pod uwagę, ile możemy przeznaczyć nań miejsca. Co więcej, trzeba mieć na uwadze kilka centymetrów marginesu, żeby nie opierać maszyny bezpośrednio o ścianę. Wybór na szczęście jest duży na pewno znajdzie się odpowiedni atlas ćwiczeń na prosportowy.pl. Pamiętaj przy tym, by brać pod uwagę także wysokość urządzenia! W końcu nie każde mieszkanie ma sufit tak samo daleko od ziemi.

Liczba stanowisk

Wymiary to jednak nie wszystko. Warto brać pod uwagę liczbę stanowisk dostępnych w danym modelu atlasu do ćwiczeń. Dostępnych możliwości jest naprawdę sporo i warto przed wyborem konkretnego zestawu przeglądnąć poradniki na ten temat (dobrym przykładem jest artykuł „Atlasy do ćwiczeń – czym się kierować podczas zakupu tego sprzętu sportowego?”).

W pierwszej kolejności na pewno warto sprawdzić jak mocno zróżnicowane są owe stanowiska. Jeżeli wszystkie służą ćwiczeniu górnych partii, czy wręcz tych samych partii mięśniowych, to nie najlepiej. Wybieraj raczej takie atlasy, które dadzą Ci możliwość pracy nad zróżnicowanymi partiami mięśniowymi.

Warto tez zwrócić uwagę na możliwość regulowania zakresu ćwiczeń (np. Przez przesuwanie stanowisk, podnoszenie uchwytów itp.) oraz dokładania obciążeń – tak, żeby z czasem podnosić poziom trudności.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka