niedziela, 17 marca 2024 08:00

Barbara Nowak w mocnych słowach o planach MEN-u. "Jest to walka z polskością"

Autor Patryk Trzaska
Barbara Nowak w mocnych słowach o planach MEN-u. "Jest to walka z polskością"

Była Małopolska Kurator Oświaty, Barbara Nowak postanowiła na X w mocnych słowach skomentować plany Ministerstwa Edukacji Narodowej w kwestii lekcji religii. Według kandydatki Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku województwa małopolskiego jest to "walka z polskością".

Barbara Nowak jest bardzo znaną postacią w Małopolsce. Przez lata pełniła fakcję Małopolskiego Kuratora Oświaty i dała się zapamiętać jako osoba słynąca z kontrowersyjnych działań i opinii. Przeciwko jej decyzjom regularnie protestowały środowiska uczniowskie, nauczycielskie oraz fundacje działające na rzecz równouprawnienia i praw osób LGBT.

15 grudnia 2023 roku Barbara Nowak została odwołana ze stanowiska przez ministrę edukacji, Barbarę Nowacką. – Czarny czas dla edukacji, średniowiecze, które wam próbowano zaprowadzić w Małopolsce w postaci pani kurator Nowak, właśnie się skończyło – mówiła wtedy szefowa resortu.

Po odwołaniu była już kuratorka nie zaprzestała zajmować się sprawami polskiego systemu szkolnictwa. Ochoczo komentuje wiele spraw, szczególnie w swoich mediach społecznościowych. Ostatnio zdecydowała się w mocnych słowach skomentować plany Ministerstwa Edukacji Narodowej ws. lekcji religii. "!!! WALKA LEWACTWA Z LEKCJAMI RELIGII W POLSKICH SZKOŁACH JEST LIKWIDACJĄ PRAW POLAKÓW DO PRZEKAZYWANIA SWOIM DZIECIOM DZIEDZICTWA. USUWANIE RELIGII JEST FORPOCZTĄ W USUWANIU HISTORII POLSKI, LITERATURY POLSKIEJ. JEST WALKĄ Z POLSKOŚCIĄ! POLSKOŚĆ JEST PRZESZKODĄ DLA EUROKOŁCHOZU!" – napisała na X była kurator oświaty (pisownia oryginalna).

W opinii Barbary Nowak ograniczanie lekcji religii w polskich szkołach doprowadzi do zatracania się patriotyzmu i prorodzinności wśród młodego pokolenia. "Minister Likwidacji Ed. nie pozostawia złudzeń. Koalicja13grudnia ruguje religię i chce zlikwidować szk. katolickie. Te szkoły szczycą się wysokim poziomem nauczania, wychowaniem do wolności - patriotycznym i prorodzinnym. Nie przygotowują wyrobników na plantacje niemieckie." – twierdzi była Małopolska Kurator Oświaty.

Przypomnijmy, na początku swojego urzędowania Barbara Nowacka zapowiadała zmiany w podstawie programowej oraz ilości lekcji religii w polskich szkołach. Na chwilę obecną nie znamy jednak żadnej oficjalnej propozycji dotyczącej podziału godzin nauczania religii w szkołach.

Foto: Mateusz Łysik (Głos24)/Barbara Nowak - Małopolska Kurator Oświaty (Facebook)

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka