sobota, 3 lutego 2024 15:46

Berkowicz zawalczy o prezydenta Krakowa. Konfederacja łączy siły z samorządowcami

Autor Marzena Gitler
Berkowicz zawalczy o prezydenta Krakowa. Konfederacja łączy siły z samorządowcami

Konrad Berkowicz jest kolejnym kandydatem, który 7 kwietnia wystartuje w wyborach na prezydenta Krakowa. Konfederacja stworzy wspólne listy z Bezpartyjnymi Samorządowcami Małopolski.

O decyzji wspólnego startu Konrad Berkowicz z Konfederacji i Gniewomir Rokosz Kuczyński prezes Bezpartyjnych Samorządowców Małopolski poinformowali w piątek, 2 lutego.

Konrad Berkowicz: Idziemy wspólnie z Bezpartyjnymi do wyborów samorządowych!

W wyborach do krakowskiej rady miasta jako Konfederacja - Kraków wystartujemy wspólnie ze stowarzyszeniem Bezpartyjni Samorządowcy Małopolski!

Opublikowany przez Konrad Berkowicz Piątek, 2 lutego 2024

Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy Małopolski stworzą też wspólną listę kandydatów do rady miasta. - Mój komunikat na początek kampanii brzmi: "Nie przenoście nam wojny polsko-polskiej do Krakowa" – powiedział poseł Konfederacji.

– Środowisko Bezpartyjnych Samorządowców Małopolski konsekwentnie buduje swoje struktury, wystawiliśmy już listy w 2018 roku i do Rady Miasta Krakowa i do Sejmiku Małopolskiego. Wtedy nasz wynik wyniósł 3 procent, co odnotowujemy jako nasz znaczący sukces, jako że był to nasz pierwszy start w takiej formule - mówił Gniewomir Rokosz Kuczyński.  – Działalność kontynuujemy cały czas, wystawiając kandydatów do rad dzielnic i dzisiaj rozpoczynając współpracę w krakowskimi strukturami Konfederacji i panem posłem Berkowiczem, który ma pełne poparcie Bezpartyjnych Samorządowców jako kandydat na prezydenta Krakowa – dodał prezes Bezpartyjnych Samorządowców Małopolski.

Przypomnijmy, Konrad Berkowicz urodził się i studiował w Krakowie. Podobnie jak Łukasz Gibała, startował w wyścigu o fotel prezydenta miasta w 2014 i 2018 roku (uzyskując odpowiednio 10489 i 8 458 głosów), nie wchodząc również do drugiej tury. W 2015 roku był rzecznikiem Janusza Korwin-Mikkego w jego kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi w 2015. Największym sukcesem Berkowicza mógł być start w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019, kiedy jako kandydat Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy w okręgu nr 10 (małopolskie i świętokrzyskie) zdobył ponad 50 tysięcy głosów, jednak komitet wyborczy, z którego startował, nie przekroczył wtedy progu wyborczego. Od 2019 roku Berkowicz jest posłem Konfederacji z Krakowa. W ostatnich wyborach w których startował z Konfederacji Wolność i Niepodległość (tego samego komitetu, które wprowadziło do Sejmu posła Grzegorza Brauna) zagłosowało na niego blisko 40 tys. wyborców.

Udanych prezentów! #mikołaj #bozenarodzenie #gasnica

Opublikowany przez Konrad Berkowicz Niedziela, 24 grudnia 2023

Stowarzyszenie Bezpartyjni Samorządowcy Małopolski powstało w styczniu 2019 roku. Środowisko krakowskich Bezpartyjnych współtworzą osoby w różnym wieku, wywodzące się z różnych środowisk zawodowych i społecznych. Są to przedsiębiorcy, ludzie kultury i nauki, kadra kierownicza, absolwenci wyższych uczelni i studenci, jak i osoby trudniące się pracą najemną, a także emeryci i renciści. Wielu aktywnie działa w różnych organizacjach społecznych i stowarzyszeniach. "Łączy nas tradycyjny system wartości, szacunek i przywiązanie do patriotyzmu, historii, polskiego obyczaju. Za chlubną i godną kontynuowania uważamy dewizę naszych Praojców – Bóg, Honor i Ojczyzna. Nie boimy się wyrażać swych opinii nawet wtedy, gdy dla niektórych mogą wydawać się niemodne lub niewygodne" - piszą o sobie.

Stowarzyszenie ma swoje struktury w Krakowie, Tarnowie oraz Nowym Sączu.

fot. Fb. Konrad Berkowicz

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka