środa, 4 marca 2020 11:50

Beskidzka kronika policyjna. Wypadki drogowe, kradzieże, nietrzeźwi kierowcy

Autor Mirosław Haładyj
Beskidzka kronika policyjna. Wypadki drogowe, kradzieże, nietrzeźwi kierowcy

Policja z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej opublikowali listę zdarzeń za okres od 18 lutego do 2 marca, które dotyczyły terenu powiatu.

Poniżej przedstawiamy wypis z policyjnej kroniki.

18.02.

Jordanów ul. Malejowska – kierujący w stanie nietrzeźwości
Patrol dzielnicowych zatrzymał 16-letniego kierującego samochodem m-ki VW mieszkańca powiatu myślenickiego, który jak się okazało, znajdował się w stanie nietrzeźwości (niecały promil alkoholu). O zdarzeniu powiadomiono Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich w Suchej Beskidzkiej. Małoletniego po wykonanych czynnościach przekazano matce. Dalsze czynności KP Jordanów.

19.02.

Zawoja – wypadek drogowy
Kierująca samochodem m-ki Seat, 24-letni mieszkaniec powiatu suskiego na prostym odcinku drogi W946 z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku uderzenia samochód się zapalił. Przybyła na miejsce załoga pogotowia po reanimacji mężczyzny na miejscu zdarzenia przewiozła go do Szpitala w Suchej Beskidzkiej. Na miejscu wykonano czynności procesowe z udziałem Prokuratora Rejonowego w Suchej Beskidzkiej. Dalsze czynności KP Maków Podhalański.

Naprawa – kolizja drogowa
Kierująca samochodem m-ki Nissan nie zachowała należytej ostrożności od poprzedzającego samochodu i najechała na tył jadącego przed nią samochodu m-ki Seat. Sprawca ukarana MKK.

Białka – niestosowanie się do wydanej decyzji
Patrol zatrzymał 22 l. kierującą samochodem m-ki BMW po drodze publicznej, która posiadała wydana decyzję przez Starostę Suskiego o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Dalsze czynności KP Maków Podhalański.

Stryszawa – kolizja drogowa
Kierujący samochodem m-ki Seat w trakcie włączania się do ruchu na drogę W946 nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu samochodem m-ki Suzuki. Sprawca ukarany MKK.

20.02.

Sucha Beskidzka ul. Rynek – kolizja drogowa
19-letni mieszkaniec powiatu suskiego wybiegając zza pojazdu na jezdnie, wtargnął wprost przed jadący prawidłowo samochód m-ki Fiat. W wyniku zdarzenia pieszy poniósł obrażenia ciała i został zabrany do szpitala. Pieszy ukarany MKK.

21.02.

Zembrzyce – nietrzeźwy kierujący.
Patrol RD zatrzymał do kontroli kierującego samochodem m-ki Seat mieszkańca powiatu suskiego, który znajdował się w stanie nietrzeźwości (niecały promil). Jak się później okazało kierujący nie stosował się też do zakazu sądowego prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dalsze czynności KPP Sucha Beskidzka.

Jordanów ul. Piłsudskiego – kradzież sklepowa
W jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych mieszkaniec tej miejscowości został ujęty przez personel sklepu w związku z kradzieżą butelki wódki. Towar został odzyskany i nadawał się do dalszej sprzedaży. Sprawca ukarany MKK.

Naprawa – kolizja drogowa
Kierująca samochodem m-ki Honda mieszkanka powiatu radomsko, włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa kierującej samochodem m-ki Honda, doprowadzając do zderzenia pojazdów. W samochodzie poszkodowanej znajdowała się 8-letnia pasażerka, która została przebadana przez przybyłą załogę pogotowia, nie stwierdzając żadnych obrażeń ciała. Sprawca ukarana MKK.

22.02.

Łętownia – przekroczenie dozwolonej prędkości
Patrol RD zatrzymał kierującą samochodem m-ki Volvo, mieszkankę powiatu suskiego, która przekroczyła o 53 km/h dozwolona prędkość w terenie zabudowanym (jechała 103 km/h). Ukarano MKK. Zatrzymano prawo jazdy.

Kuków – kolizja drogowa
Kierujący samochodem m-ki BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadł w poślizg i stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, uderzając w znak drogowy, po czym wjechał do rowu i dachował. Zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu. Dalsze czynności KP P Sucha Beskidzka.

24.02.

Łętownia – niezgodność odczytu stanu licznika drogomierza
Patrol RD zatrzymał kierującego samochodem m-ki VW T4 kierowany przez 51 l. mieszkańca powiatu limanowskiego, którego stan licznika w trakcie kontroli wykazywał niecałe 15 tys. mniej niż trzy miesiące wcześniej w trakcie kontroli diagnostycznej. Dalsze czynności KP Jordanów.

Naprawa – kolizja drogowa
Kierujący samochodem m-ki Fiat nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył samochodu m-ki Iveco, który w wyniku uderzenia najechał na tył samochodu m-ki VW. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany MKK.

Stryszawa – kierowanie pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień
Patrol RD zatrzymał do kontroli 24 l. mieszkańca powiatu suskiego kierującego samochodem m-ki Alfa Romeo. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący nie posiada prawo jazdy w związku z wydaną decyzja Starosty Suskiego o cofnięciu uprawnień. Zakazano dalszej jazdy. Dalsze czynności KPP Sucha Beskidzka.

25.02.

Naprawa – kierujący w stanie nietrzeźwości
Patrol RD zatrzymał 47 l. kierującego samochodem m-ki Opel mieszkańca powiatu suskiego, który kierował pojazdem mechanicznym po drodze publicznej, znajdując się w stanie nietrzeźwości tj. ponad jeden promil. Dalsze czynności KP Jordanów.

26.02.

Jordanów ul. Rynek – Kradzież sklepowa
W jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych mieszkaniec Krakowa został zatrzymany przez personel po tym, jak usiłował dokonać kradzieży artykułów spożywczych o wartości kilkuset złotych. Na miejscu towar został zwrócony w stanie nienaruszonym. Ukarany MKK.

Maków Podhalański ul. Głowackiego – kierujący w stanie nietrzeźwości
Patrol RD zatrzymał 51-letniego kierującego samochodem m-ki Suzuki mieszkańca powiatu suskiego, który kierował pojazdem mechanicznym po drodze publicznej, znajdując się w stanie nietrzeźwości tj. ponad jeden promil. Dalsze czynności KP Maków Podhalański.

Kurów – kierujący w stanie nietrzeźwości.
Patrol RD zatrzymał 57-letniego kierującego samochodem m-ki Fiat, mieszkańca powiatu suskiego, który kierował pojazdem mechanicznym po drodze publicznej, znajdując się w stanie nietrzeźwości tj. niecały jeden promil. W trakcie kontroli ustalono, iż kierujący posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd w Suchej beskidzkiej. Dalsze czynności KPP Sucha Beskidzka.

27.02.

Sucha Beskidzka ul. Wadowicka – kolizja drogowa
Kierująca samochodem m-ki Mercedes nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu, włączając się do ruchu na drogę krajową K-28 doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem m-ki Hyundai. Sprawczyni ukarana MKK. Ponadto zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu m-ki Mercedes w związku z brakiem badań technicznych.

Stryszawa – kolizja drogowa
Kierujący samochodem m-ki mazda na drodze powiatowej nie upewnił się przed wykonaniem manewru skrętu w lewo i zderzył się z wykonującym prawidłowo manewr wyprzedzania samochodem m-ki VW. Sprawca ukarany MKK.

Maków Podhalański ul. Wolności – kolizja drogowa
Kierująca samochodem m-ki Peugeot w wyniku niezachowania ostrożności najechał na tył poprzedzającego pojazdu m-ki Ford, którego kierujący zatrzymał pojazd przed przejściem dla pieszych celem ustąpienia pierwszeństwa pieszemu użytkownikowi ruchu. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi, nikt nie odniósł obrażeń ciała. Sprawczyni kolizji ukarana MKK. Zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu Peugeot z uwagi na uszkodzenia po kolizyjne.

28.02.

Jordanów – kolizja drogowa
Kierujący samochodem m-ki Skoda nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu m-ki Renault, w wyniku czego najechał na jego tył. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń ciała. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany MKK.

29.02.

Stryszawa – kolizja drogowa
Kierujący samochodem m-ki VW wykonując manewr wyprzedzania w sposób nieprawidłowy, doprowadził do zderzenia bocznego z kierującą pojazdem m-ki Skoda. Zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu. Sprawcę ukarano MKK.

01.03.
Sucha Beskidzka ul. A. Mickiewicza – kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień
Patrol RD zatrzymał kierującego samochodem m-ki Mercedes kierowany przez mieszkańca powiatu wadowickiego, który to prowadził pojazd bez wymaganych uprawnień. Pojazd przekazano osobie wskazanej. Kierującego ukarano MKK.

02.03.

Kojszówka – wykroczenie drogowe
Kierująca samochodem m-ki Daihatsu po drodze K28 na skutek niedostosowania prędkości i odległości od poprzedzającego ją pojazdu wykonała gwałtowny manewr skrętu w lewo w wyniku czego, straciła panowanie nad pojazdem i zjechała z drogi. Przybyła na miejsce załoga pogotowia nie stwierdziła zagrożenia dla jej życia i zdrowia. Zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu oraz ukarano kierującą MKK.

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka