piątek, 8 grudnia 2023 07:17

Biskup z Krakowa piecze chleb u Papieża

Autor Mirosław Haładyj
Biskup z Krakowa piecze chleb u Papieża

Bp Damian Muskus przekazał w mediach społecznościowych, że w ramach pomocy choremu dziecku na jeden dzień zatrudnił się w piekarni państwa Papież.

Bp Damian Muskus jest znany z niesienia pomocy chorym dzieciom. Pomagając najmłodszym, kilka miesięcy temu zakomunikował w mediach społecznościowych, że szuka pracy. Dochód z wykonywanych zadań w całości był przekazywany na rzecz potrzebujących.

Oferty pracy dla biskupa spływają do hierarchy do dziś. W czwartek (7 grudnia) bp Muskus udał się do Poznachowic Górnych.

-Biskup piecze chleb u Papieża (...). W niewielkiej piekarni rodzinnej o wdzięcznej nazwie "Żar z pieca", prowadzonej przez Państwo Krystynę i Stanisława Papieżów oraz ich syna Piotrka, miałem możliwość wziąć udział w całym cyklu przygotowania i pieczenia chleba. A właściwie zostałem przez nich zatrudniony i sowicie wynagrodzony na zasadach, które opisałem kilka tygodni temu, gdy zaczynałem szukać pracy. Dodam, że pracowałem trzy godziny. Środki już wpłynęły na konto Oliwki

-przekazał biskup i dodał:

-Na koniec otrzymałem kilka wypieczonych przeze mnie chlebów. Proszę mi wierzyć, to jeden z najlepszych chlebków jaki kiedykolwiek jadłem.

Hierarcha wystawił otrzymane bochenki na sprzedaż. Proponowana cena to 200 zł. Całkowity dochód zasili konto chorej na SMA Oliwki.

Inf. i foto: FB

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka