poniedziałek, 30 września 2019 13:31

Bochnia. O 54 km/h za szybko i o 1,16 promila alkoholu za dużo. Policja zatrzymała motocyklistę jadącego na podwójnym gazie

Autor Mirosław Haładyj
Bochnia. O 54 km/h za szybko i o 1,16 promila alkoholu za dużo. Policja zatrzymała motocyklistę jadącego na podwójnym gazie

Policjanci z bocheńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego motocyklistę, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 100 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy i wkrótce odpowie przed sądem za kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości.

Zdarzenie to miało miejsce 29 września, około godz. 10:00. Policjanci w trakcie pomiaru prędkości na drodze wojewódzkiej nr. 965 w Proszówkach „namierzyli” motocyklistę jadącego z prędkością 104 km/h, przy obowiązującym w tym miejscu ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Tuż po zatrzymaniu, w trakcie rozmowy, policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu, a badanie alkomatem wykazało blisko 1,16 promila alkoholu w organizmie badanego. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili kontynuowania dalszej jazdy. Już wkrótce sprawa zostanie skierowana do sądu gdzie 47-letni mieszkaniec powiatu wielickiego odpowie za wykroczenie przekroczenia prędkości o 54 km/h, ale przede wszystkim za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, kilkutysięczną karą finansową i zakazem kierowania pojazdami na okres nawet 10 lat.

Fot. i inf.: KWP Kraków

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje