wtorek, 23 kwietnia 2024 08:54

Bochnia ma pierwszą w historii miasta burmistrzynię. "To ogromny zaszczyt i poważne zobowiązanie"

Autor Katarzyna Jamróz
Bochnia ma pierwszą w historii miasta burmistrzynię. "To ogromny zaszczyt i poważne zobowiązanie"

Magdalena Łacna z Koalicji Obywatelskiej wygrała II turę wyborów samorządowych w Bochni. Oznacza to, że miastem, po raz pierwszy w historii, będzie rządzić burmistrzyni. – Ogromnie się cieszę i równocześnie zdaję sobie sprawę, że to ogromne zobowiązanie – obiecuje, że nie zawiodę – napisała nowo wybrana burmistrzyni za pośrednictwem Facebooka.

By wybrać włodarza miasta konieczne było przeprowadzenie drugiej tury do której przeszli Ireneusz Sobas (PiS) oraz Magdalena Łacna (KO). Przypomnijmy, o fotel burmistrza Bochni, w tegorocznych wyborach samorządowych, ubiegało się aż siedmiu kandydatów. W pierwszej turze największym poparciem cieszył się kandydat Prawa i Sprawiedliwości, który zdobył wówczas 23,15 proc. głosów. Z kolei kandydatka Koalicji Obywatelskiej otrzymała 20,79 proc. poparcia.

Magdalena Łacna zwycięża w Bochni

W niedzielę (21 kwietnia) wyborcy zdecydowali, że urząd włodarza miasta sprawować będzie Magdalena Łacna. W drugiej turze wyborów kandydatka Koalicji Obywatelskiej otrzymała 56,17 proc. poparcia. Wynik ten pozwolił członkini Platformy Obywatelskiej na zostanie pierwszą w historii burmistrzynią Bochni. Na jej kontrkandydata, Ireneusza Sobasa, oddano 43,83 proc. głosów. – Życie to sukcesy i porażki. Tym razem przytrafiła się ta druga. Trzeba, jak za każdym razem, otrząsnąć pył i iść dalej. Gratulacje dla konkurentki, wyrazy podziękowania dla wszystkich, którzy oddali na mnie swoje głosy – skomentował wynik za pośrednictwem Facebooka.

Opublikowany przez Ireneusza Sobasa Niedziela, 21 kwietnia 2024

"Zaszczyt i zobowiązanie"

Swoim wyborcom podziękowała również nowo wybrana burmistrzyni. – Chciałabym raz jeszcze z całego serca podziękować wam za obdarzenie mnie zaufaniem i wybór na stanowisko burmistrza Bochni. To ogromny zaszczyt i poważne zobowiązanie, które będę się starała godnie spełnić. Szczere podziękowania dla wszystkich moich szanownych kontrkandydatów. Wasze zaangażowanie i oddanie sprawie publicznej zasługują na prawdziwe uznanie. Mam nadzieję, że będziemy mogli wspólnie pracować na rzecz naszego miasta, wzmacniając jego rozwój i dobrobyt – przekazała za pośrednictwem Facebooka.

Bardzo dziękuję za zaufanie i umożliwienie mi zostania pierwszą w historii Burmistrzynią Bochni! ❤️ Ogromnie się cieszę...

Opublikowany przez Magdalenę Łacną Niedziela, 21 kwietnia 2024

Przypomnijmy, dotychczasowy włodarz miasta Stefan Kolawiński nie ubiegał się o reelekcję.

Fot. Ilustracyjne/Mateusz Łysik/Screen z Facebooka

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka