środa, 18 marca 2020 09:11

Bochnia. Przyszedł z koronawirusem na SOR. 100 osób odesłano do kwarantanny

Autor Mirosław Haładyj
Bochnia. Przyszedł z koronawirusem na SOR. 100 osób odesłano do kwarantanny

Tydzień temu zarażony koronawirusem zgłosił się na SOR bocheńskiego szpitala. Twierdził, że nie miał możliwości kontaktu z koronawirusem, ale testy okazały się pozytywne. Szacuje się, że ok. 100 osób miały z nim kontakt.

Mieszkaniec Niepołomic, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem, w nocy z 11 na 12 marca był hospitalizowany na oddziale ratunkowym szpitala w Bochni. 49-latek nie miał wówczas objawów, które sugerowałyby zakażenie. Na SOR trafił z biegunką i gorączką.

Jak podaje szpital, chory twierdził, że nie miał kontaktu z osobami zakażonymi. Mężczyzna aktualnie przebywa na oddziale zakaźnym w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Personel bocheńskiego szpitala oraz pacjenci, którzy mogli mieć kontakt z mężczyzną, zostaną objęci kwarantanną, a ich ilość szacuje się na około 100.

Szpital w Bochni informuje, że od godziny 15:00 –  17 marca 2020 roku SOR pracuje w okrojonym składzie personelu medycznego. Oznacza to, że  przyjmowani będą jedynie pacjenci w najpoważniejszych stanach, a pozostali zostaną skierowani na inne oddziały ratunkowe w regionie.

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: SPOZ Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje