wtorek, 18 lutego 2020 13:23

Borzęcin. Zgłosił napad z bronią w ręku, bo chciał, żeby policja przepłoszyła dziki

Autor Mirosław Haładyj
Borzęcin. Zgłosił napad z bronią w ręku, bo chciał, żeby policja przepłoszyła dziki

Mieszkaniec gminy Borzęcin zadzwonił pod numer alarmowy informując o napadzie z bronią w ręku. Gdy patrol przyjechał okazało się, że zdarzenie nie miało miejsca a zgłaszający nie potrzebuje żadnej pomocy.

W sobotni wieczór, 15 lutego dyżurny brzeskiej komendy otrzymał zawiadomienie, że do jednego z domów w gminie Borzęcin miały wejść dwie osoby z bronią w ręku i sterroryzować domowników. Mężczyzna, który zadzwonił pod numer alarmowy relacjonował, że jest w stanie rozpoznać sprawców. Zgłoszenie brzmiało bardzo poważnie i policjanci błyskawicznie zjawili się pod wskazanym adresem. Dopiero na miejscu okazało się, że zgłaszający całą historię sobie wymyślił. Chciał, aby mundurowi pilnie zjawili się u niego i jak twierdził, wypłoszyli przechodzące w pobliżu dziki. Mężczyzna za swoje bezmyślne zachowanie i bezpodstawne wezwanie został ukarany mandatem karnym.

Policja przypomina, że bezpodstawne wezwanie służb jest karalne a nieodpowiedzialny żart może przynieść nie tylko konsekwencje prawne, ale też finansowe. Bezmyślne zachowanie może skutkować również tym, że służby nie będą mogły interweniować tam, gdzie naprawdę potrzebna jest komuś pomoc.

Fot. i inf.: KPP Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje