wtorek, 13 grudnia 2022 11:34

Brigida w natarciu. Na dzisiejszą noc IMGW wydało ostrzeżenie w sprawie temperatur

Autor Mirosław Haładyj
Brigida w natarciu. Na dzisiejszą noc IMGW wydało ostrzeżenie w sprawie temperatur

W weekend niż Brygida przyniósł ze sobą intensywne opady śniegu. Teraz pogoda pokaże zupełnie inne obliże. Już dzisiejszej nocy (z wtorku na środę) prognozowane są silne mrozy, nawet do -17 st. C. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał ostrzeżenie w tej sprawie.

Wedle prognoz dziś opady śniegu będą już zdecydowanie słabsze. Zaatakuje jednak mróz. Termometry w Krakowie wskażą około południa -6 st. C, a z każdą kolejną godzina temperatura będzie się obniżać.

W nocy z wtorku na środę na południowym obszarze kraju prognozowany jest silny mróz, nawet do -19 st. C. Średnia prędkość wiatru wyniesie od 5 do 15 km/h. W związku z prognozami IMGW wystosowało komunikat. Ostrzeżenie obowiązuje w środę, 14 grudnia, od północy do godz. 9.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 85 proc.

W środę w trakcie dnia termometry w naszym mieście wskażą -10 st. C. Na szczęście pod wieczór się ociepli i słupki rtęci dobiją do -4 st. C. Czwartek przewidywana temperatura w Krakowie wyniesie od -3 do -1 st. C.

Inf.: UM Kraków, IMGW

Kraków

Kraków - najnowsze informacje