piątek, 9 lipca 2021 07:23

Brzesko: Tak wygląda Plac Kazimierza po remoncie! Zobacz zdjęcia przed i po modernizacji [Foto]

Autor Mirosław Haładyj
Brzesko: Tak wygląda Plac Kazimierza po remoncie! Zobacz zdjęcia przed i po modernizacji [Foto]

Zakończyły się prace remontowe na placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku. Odnowiona została płyta placu i betonowe ławki, a stary mur oporowy został zastąpiony estetyczną palisadą wykonaną z trwałych materiałów. Wykonawcą zadania była firma Wolanka z Woli Dębińskiej, a koszt remontu wyniósł 61 635 złotych.

Najpilniejszym zadaniem było wyburzenie starego ogrodzenia usytuowanego za sceną. Mur już od dłuższego czasu pozostawał w stanie zagrażającym bezpieczeństwu, nie przydawał też zbytniego blasku miejscu, gdzie każdego roku organizowane są masowe wydarzenia kulturalne. Po remoncie zastąpiła go palisada składająca się z pięciu segmentów o różnych wysokościach – począwszy od 40 centymetrów do jednego metra.

W północnej części (od strony ulicy Czarnowiejskiej) rozkuty został fragment betonowej płyty, po czym położono w tym miejscu płytki dostosowane kolorystycznie do całości nawierzchni. W położonych na obrzeżach placu dziesięciu betonowych ławkach zamontowano nowe drewniane siedziska. Już wcześniej wszystkie znajdujące się na tym obszarze donice zostały obsadzone barwną roślinnością.

Inf. i foto: UM Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje