poniedziałek, 1 czerwca 2020 07:45

Budowa domu? Najlepiej z keramzytu pod klucz

Autor Głos 24
Budowa domu? Najlepiej z keramzytu pod klucz

Budowa domu nie musi być procesem długotrwałym i stresującym. Obecnie na rynku istnieje wiele nowoczesnych technologii, które znacznie ułatwiają i – co najważniejsze – przyspieszają realizację inwestycji. Jedną z nich jest technologia prefabrykowana (lub modułowa), stosowana od dziesięcioleci w krajach skandynawskich i w Europie Zachodniej.

Budowa domów z keramzytu, a dokładniej z prefabrykowanych ścian keramzytowych, to nie żaden eksperyment, ale solidna, nowoczesna, a przy tym już sprawdzona technologia, gwarantująca szybką i sprawną realizację.

Sprawdzoną marką, która z powodzeniem od niemal 18 lat stawia domy z keramzytu jest ABAKON Kraków.

Domy prefabrykowane składają się z wielu elementów wyprodukowanych w fabryce, których łączenie następuje już na placu budowy. To technologia gwarantująca szybką realizację inwestycji, ponieważ postawienie ścian na płycie fundamentowej trwa zwykle 2 – 3 dni, a całościowe wykonanie budynku przebiegnie w ciągu kilku miesięcy. Inwestycja może potrwać jeszcze krócej, jeśli zdecydujemy się na gotowy projekt domu, który uwzględnia technologię prefabrykowaną. Do gotowych elementów domu prefabrykowanego należą: ściany, stropy, więźba dachowa i wszystkie elementy konstrukcyjne.

Czym jest keramzyt?

To rodzaj kruszywa, które wypalane jest z glin i iłów pęczniejących. Gotowe ściany z keramzytu posiadają bardzo wysoki poziom izolacji cieplnej. Keramzyt świetnie utrzymuje energię grzewczą i zapobiega wychładzaniu pomieszczeń. Materiał ten zapewnia także doskonałą izolację akustyczną. Technologia keramzytowa zapewnia ponadto odporność na wilgoć, grzyby czy pleśń a także na procesy gnilne. Grubość ścian zewnętrznych wykonanych w tej technologii wynosi 15 cm, natomiast ścian wewnętrznych – 10 cm.

Keramzyt ponadto cechuje wysoka trwałość i żywotność, określana na minimum 200–300 lat.

Dzień Otwarty ONLINE

Idealną okazją do poznania systemu budowy i sprawdzenia oferty firmy Abakon, będzie Dzień Otwarty na budowie ONLINE. Niedługo, bo już 6 czerwca, doradcy z Abakon Kraków będą prowadzić relację na żywo prosto z budowy w Polanowicach (woj. małopolskie). To właśnie tam trwa budowa jednej z realizacji- adaptacja projektu Abakon Duo Mini.

Co można zyskać biorąc udział w tym wydarzeniu?

·         Zapoznanie z technologią budowy z keramzytu

·         Dokładne obejrzenie budynku na zewnątrz i w środku

·         Poznanie poszczególnych etapów budowy

·         Znalezienie odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące budowy

·         Doradztwo w wyborze odpowiedniego projektu

6 czerwca 2020 r., od 10.00 do 11.00, na facebook’owym profilu Abakon Kraków, będzie trwała relacja na żywo. Od 10.00 do 15.00 przedstawiciele zapraszają do indywidualnego kontaktu telefonicznego podczas dyżuru eksperta.

Już dziś zapisz się na Dzień Otwarty na Budowie online, by poznać szybką, trwałą i kompleksową metodę budowy domów: ZAPISZ SIĘ

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje