poniedziałek, 5 lutego 2024 10:46

Budżet Gminy Myślenice na rok 2024 przyjęty! Rekordowe środki na inwestycje!

Autor Artykuł sponsorowany
Budżet Gminy Myślenice na rok 2024 przyjęty! Rekordowe środki na inwestycje!

Rada Miejska w Myślenicach przyjęła projekt budżetu Miasta i Gminy Myślenice na rok 2024. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka przedstawiając plan finansowy, skupił się na zrównoważonym rozwoju myślenickiego samorządu, na potrzebach społeczności lokalnej oraz inwestycjach, które mają przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców wszystkich miejscowości w Gminie Myślenice.

- Dziękuję tym radnym, którzy poprali proponowany projekt budżetu Gminy Myślenice na rok 2024. To ważne, by nasz samorząd w służbie mieszkańcom ciągle się rozwijał! Przegłosowany budżet zakłada rekordowe wydatki prawie 63 mln zł na dalszy dynamiczny rozwój Miasta i Gminy Myślenice. To środki gwarantujące kontynuacje rozpoczętych już inwestycji oraz podjęcie realizacji wielu nowych zadań, na które Państwo jako mieszkańcy oczekujecie od kilkunastu lat. Co ważne, to wszystko bez podnoszenia lokalnych podatków i z jednymi z najniższych opłat za odbiór śmieci w regionie! – mówi burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Przyjęty przez Radę Miejską projekt budżetu Gminy Myślenice na rok 2024 zakłada wydatki wysokości 284 869 018,89 zł i dochody w kwocie 261 636 568,77 zł, będąc rekordowym budżetem w historii myślenickiego samorządu. Przedstawiane przez burmistrza Jarosława Szlachetkę priorytety nowego budżetu to m.in. remonty szkół i przedszkoli, modernizacja żłobka, inwestycje w drogi, oświetlenie, sieć wodociągowo-kanalizacyjną, kontynuacja Myślenickiego Programu Wymiany Pieców, ale też bardzo duża inwestycja strategiczną polegającą na modernizacji oczyszczalni ścieków, czy też dokończenie i otwarcie sali gimnastycznej w Osieczanach, skateparku na Zarabiu oraz trzeciej niecki krytej pływalni w Myślenicach.

- Jestem przekonany, że dzięki temu budżetowi nadchodzący rok będzie obfitował w szereg inwestycji oraz ciekawych projektów i wydarzeń umacniających naszą lokalną wspólnotę. Teraz zabieramy się do pracy, aby wszystkie ambitne założenia tego budżetu zrealizować. Zapraszam wszystkich do współpracy ponad podziałami, aby działać razem dla Myślenic! Dołożymy wszelkich starań żeby Myślenice i cała gmina były jeszcze lepszym miejscem do życia! – dodał burmistrz Jarosław Szlachetka.

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka