czwartek, 16 marca 2023 07:59

Burmistrz Artur Kozioł spotkał się z ambasadorem Peru

Autor Marzena Gitler
Burmistrz Artur Kozioł spotkał się z ambasadorem Peru

Burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł spotkał się w Krakowie z ambasadorem Peru Hubertem Wielandem Conroyem.  

Na zaproszenie Konsula Honorowego Peru w Krakowie - Marcina Mazgaja odbyło się wspólne spotkanie Ambasadora Peru Huberta Wielanda Conroya oraz Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła.

Ambasador podkreślił szczególne okoliczności spotkania, które ma miejsce w 100. rocznicę nawiązania współpracy dyplomatycznej Polski i Peru. Podczas rozmowy podziękował burmistrzowi Wieliczki, który gościł studentów z Limy.

Peruwiańscy studenci wraz z grupą studentów z Polski odwiedzili Wieliczkę jako finaliści międzynarodowej rywalizacji studentów z całego świata w ramach z AHP - Hackathon training. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce i stanowiło część ramowego programy Międzynarodowej Konferencji Ekonomia - Finanse -Zarządzanie, która odbyła się w Wieliczce w ubiegłym roku.

Studenci do końca tygodnia będą pracować nad zagadnieniami dotyczącymi Wieliczki w ramach Hackathonu przy użyciu metody wypracowanej przez wybitnego profesora Thomasa L. Saaty'ego, który spopularyzował ją na świecie w sektorze publicznym i biznesie.

fot. Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka