środa, 15 marca 2023 10:18

Zwycięskie drużyny Hackathonu spotkały się z burmistrzem Wieliczki

Autor Marzena Gitler
Zwycięskie drużyny Hackathonu spotkały się z burmistrzem Wieliczki

Burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł spotkał się w Magistracie ze studentami z Polski i Peru, którzy rywalizowali się w finale Hackathonu.

Podczas Międzynarodowej Konferencji Ekonomia - Finanse - Zarządzanie w Wieliczce w październiku 2022 roku poznaliśmy finalistów AHP - Hackathon training – pionierskiego wydarzenia w Polsce, po raz drugi organizowanego w Europie, w którym udział mogli wziąć studenci z całego świata.

13 zgłoszonych grup studentów z Polski i Peru. po przeprowadzonym przez Creative Decision Foundation (UA) szkoleniu, w części drugiej AHP - Hackathon training miały do rozwiązania zagadnienia dotyczące Wieliczki, zaprezentowane przez burmistrza Wieliczki, Artura Kozioła. Dwie zwycięskie drużyny studentów z Peru i Polski zostały zaproszone do Wieliczki na dogrywkę w ramach Hackathonu.

W wielickim Magistracie 13 marca dwie grupy studentów z Nowego Sącza i Limy spotkały się z burmistrzem Wieliczki, aby omówić zagadnienia dotyczące Wieliczki, które będą przedmiotem analizy w ramach Hackathon - przy zastosowaniu metody wypracowanej przez wybitnego profesora Thomasa L. Saaty'ego (1926-2017), jednego z najbardziej znanych w USA matematyków. Profesor Thomasa L. Saaty jest twórcą metod decyzyjnych Analytic Hierarchy Process (AHP) i Analytic Network Process (ANP), które zrewolucjonizowały podejmowanie decyzji w sektorze publicznym i biznesie.

fot. Fb. Międzynarodowa Konferencja: Samorząd 6.0.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje