piątek, 29 kwietnia 2022 11:50

Była poszukiwana listem gończym. "Wpadła" bo... okradła mężczyznę

Autor Katarzyna Jamróz
Była poszukiwana listem gończym. "Wpadła" bo... okradła mężczyznę

Policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie zatrzymali 36-latkę, która ukradła portfel z całą zawartością. Okazało się, że kobieta była poszukiwana listem gończym. Trafiła już do zakładu karnego.

Kilka dni temu, andrychowscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży portfela wraz z dokumentami, kartą bankomatową oraz pieniędzmi w kwocie 120 złotych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że do 78-letniego mieszkańca Andrychowa, idącego ulicą Włókniarzy, podeszła nieznana mu kobieta, która próbowała nawiązać z nim rozmowę. 36-latka wykorzystała chwilę nieuwagi i ukradła mężczyźnie portfel, który trzymał w kieszeni kurtki.

– Kiedy 78-latek dotarł do domu zorientował się, że został okradziony. Policjanci w wyniku prowadzonych czynności ustalili, że związek z kradzieżą może mieć 36-letnia mieszkanka gminy Andrychów, którą szybko zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie miasta. Kobiecie przedstawiono zarzut kradzieży, do którego się przyznała

– informuje policja.

Za popełnione przestępstwo grozi jej kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Portfel z dokumentami, który wyrzuciła udało się odzyskać policjantom i trafił on z powrotem do właściciela. Niestety, większą część pieniędzy kobieta zdążyła wydać. Ponadto okazało się, że 36-latka była poszukiwana listem gończym za wcześniejsze przestępstwa. Kobieta trafiła do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 3 lata i 10 miesięcy.

Inf.: Małopolska Policja

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje