środa, 24 listopada 2021 09:33

Byli jedyną niepokonaną drużyną z powiatu brzeskiego. Wystąpią w finale wojewódzkim

Autor Mirosław Haładyj
Byli jedyną niepokonaną drużyną z powiatu brzeskiego. Wystąpią w finale wojewódzkim

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku był gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Gminy w badmintonie, rozegranych w zeszłym tygodniu grywanych w ramach Igrzysk Dzieci. Triumfatorem turnieju, w którym wystartowały cztery drużyny, został zespół reprezentujący Szkołę Podstawową w Jasieniu.

Reprezentacja SP Jasień to jedyna niepokonana ekipa w tych zawodach. Ten sukces wywalczyli Filip Wojtas, Paweł Zelek i Mariusz Zwierz, których do zwycięstwa w roli trenera poprowadził Marek Bochenek.

Reprezentanci szkoły z Jasienia czasu na odpoczynek nie mieli zbyt wiele czasu, bo już kilka dni później zmierzyli się z drużyną SP Złota w meczu, którego stawką był tytuł Mistrzów Powiatu Brzeskiego. Podopieczni Marka Bochenka pewnie wygrali 3:0, co oznacza, że 29 listopada wystąpią w wojewódzkich finałach Igrzysk Dzieci, które zostaną rozegrane w Gorlicach.

WYNIKI MISTRZOSTW GMINY

SP Okocim – SP 3 Brzesko 3:0, ZS-P Brzesko – SP Jasień 0:3, SP Okocim – SP Jasień 1:3, SP 3 Brzesko – ZS-P Brzesko 0:3, ZS-P Brzesko – SP Okocim 3:0, SP Jasień – SP 3 Brzesko 3:1.

TABELA

1.SP Jasień          3   6   9:2

2.ZS-P Brzesko   3   5   6:3

3.SP Okocim       3   4   4:6

4.SP 3 Brzesko    3   3   1:9

Inf. i foto: UM Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje