środa, 31 sierpnia 2022 09:10

Było słychać krzyki i płacz dzieci. W mieszkaniu policjanci zastali pijaną matkę

Autor Patryk Trzaska
Było słychać krzyki i płacz dzieci. W mieszkaniu policjanci zastali pijaną matkę

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 36-letnia mieszkanka Chrzanowa, która mając blisko 2 promile alkoholu miała pod swoją opieką trójkę dzieci. Kobieta awanturowała się w mieszkaniu do momentu, kiedy sąsiedzi nie wezwali na miejsce policji. 36-letniej mieszkance Chrzanowa grozi teraz długi pobyt w więzieniu.

Wczoraj (30 sierpnia) około godziny 23:30 dyżurny chrzanowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej dobiegającej z jednego z mieszkań. Według informacji przekazanej przez zgłaszającego w mieszkaniu było słychać krzyki i płacz dzieci.

Oficer dyżurny natychmiast na miejsce wysłał patrol Policji. Pod wskazanym mundurowi zastali dwójkę pijanych dorosłych oraz trójkę małych dzieci w wieku 6,4 i 2 lat.  36 – letnia matka dzieci została przebadana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem blisko 2 promile.

O całym zdarzeniu oficer dyżurny poinformował dyżurującego sędziego Sądu Rodzinnego w Chrzanowie, który polecił przekazać dzieci pod opiekę pogotowia opiekuńczego. W związku z powyższym na miejsce została wezwana krakowska załoga Pogotowia Ratunkowego celem przebadania i transportu małoletnich do placówki.

Matka dzieci została zabrana do szpitala. Po wytrzeźwieniu odpowie za narażenia na niebezpieczeństwo swoich dzieci, za co grozi jej kara do 5 lat więzienia. Odrębnym torem będzie również toczyć się sprawa dotycząca sposobu sprawowania prze nią opieki w Sądzie Rodzinnym.

inf. Małopolska Policja

Chrzanów - najnowsze informacje