czwartek, 25 sierpnia 2022 13:15

Wieliczka. Były starosta w ciężkim stanie. Zabrał go śmigłowiec

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Były starosta w ciężkim stanie. Zabrał go śmigłowiec

Wielicki radny powiatowy i były starosta powiatu wielickiego Jacek Juszkiewicz trafił do szpitala. Samorządowca zabrał śmigłowiec LPR spod wielickiej Mediateki.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie Jacek Juszkiewicz miał problemy z sercem. Na miejsce wezwana została pomoc. Do zdarzenia doszło w czwartek, 25 sierpnia, tuż po godz. 12.  Śmigłowiec Ratownik 6 z bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kokotowie wylądował na Placu Skulimowskiego w Wieliczce, w sąsiedztwie Wielickiej Mediateki. Podczas lądowania i startu helikoptera teren zabezpieczali strażacy, m.in. z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wieliczce.

Zdjęcia z akcji pojawiły się na popularnej grupie facebookowej Wieliczanie Wieliczka - Miasto Gmina Powiat.  Mieszkańców zdziwiła interwencja śmigłowca, bo 200 metrów dalej, przy ul. Szpunara  jest siedziba wielickiego pogotowia. Film ze startu LPR został opublikowany w grupie Śmigła w akcji.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, powodem wezwania ratowników były problemy z sercem byłego starosty, a obecnie radnego powiatowego Jacka Juszkiewicza. Juszkiewicz jest też wiceprezesem Zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wieliczce. Został on przewieziony do szpitala Jana Pawła II w Krakowie.

Informację o problemach zdrowotnych byłego starosty potwierdził burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł. "Nasz Przyjaciel Jacek Juszkiewicz jest w ciężkim stanie ..  za chwilę będzie miał operację. Proszę Cię o  modlitwę" – napisał w mediach społecznościowych.

fot. Sławomir Tytus Stanek / Wieliczanie Wieliczka - Miasto Gmina Powiat

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka