wtorek, 14 marca 2023 09:00

Cały świat w trzy dni! Już w ten piątek rusza 50N Małopolski Festiwal Podróżniczy w Wieliczce

Autor Artykuł zewnętrzny
Cały świat w trzy dni! Już w ten piątek rusza 50N Małopolski Festiwal Podróżniczy w Wieliczce

Już w najbliższy piątek, 17 marca w Wieliczce rozpocznie się 50N Małopolski Festiwal Podróżniczy. 3. edycja festiwalu to trzy dni festiwalowych atrakcji. Główne wydarzenia w piątkowy, sobotni i niedzielny wieczór odbywać się będą w Wielickiej Mediatece, a lista gości robi wrażenie.

Chile, Argentyna, Nepal, Meksyk, Iran, Afganistan, Zimbabwe, Spitsbergen, a nawet Biegun Południowy. To tylko kilka z licznych miejsc, do których zabiorą uczestników festiwalu zaproszeni goście. O swoich podróżach opowiedzą m.in.: Krzysztof Wielicki, Przemek Kossakowski, Piotr Strzeżysz, Kamila Kielar, Małgorzata Szumska, Alicja Rapsiewicz , Aga i Bartek Wrzosek, czyli Calluna Trip i Jan Krzeptowski-Sabała.

Szczegółowy program można zobaczyć na stronie 50n.pl. Bilety na poszczególne bloki festiwalowe można już kupować na stronie ekobilet.pl. Blok prelekcji kosztuje tylko 10 zł, a spotkanie główne tylko 15 zł. 

Jednym z patronów honorowych tegorocznej edycji Festiwalu jest Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

Partnerem Głównym Festiwalu 50°N jest Województwo Małopolskie, Partnerami Organizacyjnymi zaś Miasto i Gmina Wieliczka i Bochnia. Partnerem Złotym Festiwalu jest Skoda Auto Group Luzar Wieliczka. Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Pro-Tur, Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce oraz Kino Wielicka Mediateka. Partnerami wydarzenia są: Solne Miasto w Wieliczce, Wielickie Centrum Kultury oraz Wielicki Ośrodek Sportu.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje