czwartek, 9 listopada 2023 10:55

Chciał tylko sprzedać buty. Chwilę później stracił kilka tysięcy złotych

Autor Patryk Trzaska
Chciał tylko sprzedać buty. Chwilę później stracił kilka tysięcy złotych

Chciał tylko sprzedaż buty na popularnym serwisie internetowym, pech chciał, że trafił na oszusta. Nieświadomy zagrożenia mieszkaniec powiatu suskiego kliknął w niesprawdzony link i chwilę później stracił 9 tysięcy złotych ze swojego konta. Sprawą zajmuje się już policja.

Do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, zgłosił się  47-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który stracił z konta 9 tys. złotych. Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie. Na jednym ze znanych portali wystawił do sprzedaży buty. Poprzez komunikator skontaktowała się z nim osoba zainteresowana zakupem obuwia. Oszust wypytał czy oferta jest aktualna, a następnie wysłał komunikatorem formularz, w którym wymagało podanie adresu e-mail. Po wypełnieniu adresu email wszedł na swoją pocztę elektroniczną, by sprawdzić, czy dotarła wiadomość.

Na poczcie posiadał już wiadomość o treści wzywającej do odbioru płatności ze sprzedaży. 47-latek kliknął link, który przeniósł go do bankowości elektronicznej. Nic niepodejrzewający 47-latek wypełnił swój login i hasło, po czym zablokowało mu możliwość wejścia zarówno na stronę banku jak i z możliwości korzystania do komunikatora. Pokrzywdzony po kilku godzinach, już tradycyjnie spróbował zalogować się do swojego banku, gdzie zauważył wypłatę „blikiem” ze swojego konta w kwocie 9 tys. złotych.

Sprawą zajmuję się już policja, która apeluje o ostrożność podczas dokonywania sprzedaży i zakupów przez Internet.

inf./fot. KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka