sobota, 9 kwietnia 2022 10:06

Chełmiec: Pożar w zakładzie stolarskim

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Chełmiec: Pożar w zakładzie stolarskim

8 kwietnia o godzinie 14:17 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Niskowa, OSP Krasne Potockie oraz OSP Klęczany zostały wezwane do działań w Chełmcu na ulicę Marcinkowicką.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożar powstał na poddaszu murowanego budynku produkcyjno-handlowego. W chwili przybycia zastępów straży pożarnej u szczytu więźby dachowej, znajdującej się nad częścią magazynową w pobliżu jednej ze ścian szczytowych, widać było wydobywający się dym.

Na miejscu byli pracownicy, którzy ewakuowali się na zewnątrz budynku przed przyjazdem strażaków. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu dopływu energii elektrycznej do budynku. Następnie wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych, linię gaśniczą i kamerę termowizyjną strażacy weszli do pomieszczenia. Rozstawiono drabinę mechaniczną i prowadzono z niej działania. Zorganizowano zaopatrzenie wodne w oparciu o znajdujący się w pobliżu hydrant. Podano prądy wody na palące się elementy więźby dachowej. Rozebrano częściowo pokrycie dachowe.

Strażacy udzielili pomocy pracownikom stolarni w wyniesieniu na zewnątrz budynku wyposażenia oraz gotowych wyrobów stolarskich na wyznaczone wcześniej miejsce. Dokonano kontroli za pomocą kamery termowizyjnej pomieszczenia gdzie znajdowało się źródło pożaru. Monitorowano stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach magazynowym i produkcyjnym. Dokonano częściowej rozbiórki nadpalonej więźby dachowej. Po ugaszeniu ognia, przewietrzono pomieszczenia stolarni.

Działania strażaków trwały półtorej godziny.

Inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje