środa, 2 listopada 2022 09:10

Chrzanów. Wrócą mety? Jest data wejścia w życie nocnej prohibicji

Autor Marzena Gitler
Chrzanów. Wrócą mety? Jest data wejścia w życie nocnej prohibicji

Chrzanów dołączy do Zakopanego i zakaże nocnej sprzedaży alkoholu. Przepisy, przyjęte przez radę miasta już niebawem wejdą w życie.

Uchwałę o ograniczeniu w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży na terenie Gminy Chrzanów chrzanowscy radni przyjęli 19 października.

Zakaz sprzedaży alkoholu będzie w sklepach i na stacjach benzynowych na terenie Chrzanowa od godz. 23.00 do 6.00 rano. Nie obejmuje jednak barów i restauracji.

Za zakazem sprzedaży alkoholu zagłosowało 10 radnych, 9 było przeciw, a dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Co ciekawe, w Chrzanowie działa tylko jeden sklep sklep całodobowy przy Alei Henryka, sprzedający alkohol. Alkohol dostępny jest też na stacjach paliw.

W poniedziałek miasto poinformowało, że związku z opublikowaniem dnia 27 października 2022 r. w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego uchwały o nocnej prohibicji, zacznie ona obowiązywać od 11 listopada 2022 r.

Podobne przepisy wcześniej wprowadziły władze Zakopanego. Do nocnej prohibicji przymierza się też Kraków. Obecnie trwają konsultacje w tej sprawie. Pomysł wzbudza dużo kontrowersji. Istnieją obawy, że amatorzy nocnego picia zaczną zaopatrywać się w miejscach, które będą oferować go nielegalnie czyli popularnych w PRL-u metach.

Chrzanów - najnowsze informacje