środa, 19 października 2022 11:11

Chrzanów. Będzie zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych

Autor Marzena Gitler
Chrzanów. Będzie zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych

Chrzanów dołączył do miast i gmin, w których nie będzie można kupić nocą alkoholu. Prohibicja obowiązywać będzie we wszystkich dzielnicach Chrzanowa. Będzie obowiązywać od godz. 23.00 do 6.00 rano.

Za zakazem sprzedaży alkoholu zagłosowało 10 radnych, 9 było przeciw, a dwie osoby wstrzymały się od głosu. Zakaz wejdzie w życie po opublikowaniu uchwały w Dzienniku Uchwał Województwa Małopolskiego przez Wojewodę, najprawdopodobniej już w połowie listopada. Sprzedaż alkoholu będzie zakazana w sklepach i na stacjach benzynowych na terenie Chrzanowa od 23.00 do 6.00 rano. Nie obejmuje jednak barów i restauracji.

Konsultacje na temat nocnej prohibicji w tym tygodniu zaczęły się również w Krakowie. Mieszkańcy przez dwa miesiące mogą wypowiedzieć się na ten temat w specjalnej ankiecie. Dopiero na jej podstawie mają zostać przygotowane przepisy, które po konsultacjach trafią pod obrady rady miasta.

Co ciekawe, dotychczas w Chrzanowie funkcjonował tylko jednej sklep całodobowy, sprzedający alkohol przy Alei Henryka. Alkohol dostępny był też na stacjach paliw.

Wcześniej prohibicję w godzinach nocnych wprowadziły władze Zakopanego. Do wprowadzenia podobnego zakazu przymierza się Kraków.

Chrzanów - najnowsze informacje