wtorek, 14 maja 2019 13:29

Chrzanów. Obywatelskie ujęcie włamywacza

Autor Joanna Frydrych
Chrzanów. Obywatelskie ujęcie włamywacza

Po północy z 8 na 9 maja chrzanowska Policja została powiadomiona przez mieszkankę kamienicy znajdującej się na ul. Sokoła w Chrzanowie, że lokatorzy ujęli sprawce kradzieży z włamaniem. Kobieta wskazała policjantom strych kamienicy, gdzie w środku znajdywał się mężczyzna. Gdy policjanci weszli do środka zauważyli tam 19-latka, który ukrywał się w kącie pomieszczenia.

Jak się okazało, nie jest to pierwsza kradzież z włamaniem tego młodego człowieka, bowiem 8 maja w godzinach rannych dwukrotnie był on widziany przez mieszkańców na schodach prowadzących na strych. Wówczas nikt nie przypuszczał, że obecność obcego mężczyzny związana jest z kradzieżą.

Podczas drugiej wizyty 19-latka w kamienicy kobieta, która tam mieszka zauważyła wykręcony skobel w drzwiach, a także ujawniła, że na strychu brakuje elektronarzędzi, oraz innych przedmiotów. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez zamontowaną na klatce ukrytą kamerę, a zapis video nie budził żadnych wątpliwości, że mieszkańcy ujęli właściwą osobę.

Po zatrzymaniu 19-latka udowodniono mu jeszcze kilka kradzieży (rowerów, piły spalinowej i kina domowego) z włamaniem i usiłowania kradzieży, do których się przyznał. Łącznie usłyszał 9 zarzutów, za które grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Większość skradzionych rzeczy została już odzyskana przez policję.

Info: KWP Kraków

Chrzanów - najnowsze informacje