środa, 9 czerwca 2021 13:14

Chwilę grozy w Myślenicach. Błyskawiczna reakcji policji pozwoliła uratować życie mężczyzny

Autor Norbert Kwiatkowski
Chwilę grozy w Myślenicach. Błyskawiczna reakcji policji pozwoliła uratować życie mężczyzny

Dzięki błyskawicznej akcji myślenickich policjantów mężczyzna, który we wtorkowy wieczór pobiegł do lasu, a okoliczności wskazywały, że może chcieć targnąć się na swoje życie wrócił do domu.

We wtorek, 8 czerwca 0 godzinie 18:45 - dyżurny myślenickiej komendy odebrał telefon od  mocno zaniepokojonej kobiety, która zgłosiła, że właśnie doszło do awantury domowej, na skutek której jej nietrzeźwy ojciec wziął do ręki sznur i odgrażając się, że zrobi sobie krzywdę, uciekł w kierunku lasu.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali wszyscy policjanci pełniący w pobliżu służbę. Najszybciej na miejscu pojawił się patrol składający się z dzielnicowego i policjanta ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Mundurowi po rozmowie ze zgłaszającą natychmiast udali się we wskazanym przez nią kierunku. Sprawdzając okoliczny las, po kilkunastu minutach, w odległości około jednego kilometra od domu zgłaszającej, zauważyli mężczyznę.

Kiedy podeszli do niego bliżej okazało się, że trzyma w ręce sznur. Po krótkiej rozmowie potwierdziło się, że to poszukiwany przez nich 67-latek z powiatu myślenickiego. Po namowie policjantów powrócił wraz z nimi do domu, gdzie do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego policjanci zatroszczyli się o przeżywającego trudne chwile mężczyznę.

Służby medyczne przetransportowały 67-latka  na obserwację do szpitala.

Nie pozostaje nam nic innego napisać, jak po raz kolejny BRAWO!

Info: małopolska.policja.gov.pl Foto: zdjęcie poglądowe

Myślenice - najnowsze informacje