środa, 11 października 2023 06:11

Chwile grozy w powiecie krakowskim. Zaatakowali go, gdy spał

Autor Katarzyna Jamróz
Chwile grozy w powiecie krakowskim. Zaatakowali go, gdy spał

W Skawinie, pod osłoną nocy, doszło do szokującego ataku. Dwaj bandyci wtargnęli do jednego z mieszkań i napadli na śpiącego we własnym łóżku mężczyznę. Agresorzy nie mieli litości, grozili śmiercią również jego matce.  

W nocy z 29 na 30 września oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Skawinie otrzymał zgłoszenie o pobiciu z użyciem noża, do którego miało dojść w jednym ze skawińskich mieszkań.

— Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali pokrzywdzonego i ustalili, że dwóch mężczyzn wtargnęło tej nocy do jego mieszkania i zaatakowało go, kiedy spał. Agresorzy grozili pozbawieniem życia również jego matce. Pokrzywdzony szybko jednak zareagował. Broniąc się, wyrwał nóż jednemu z napastników, po czym doszło pomiędzy nimi do przepychanek, wskutek czego napastnicy zbiegli. Działania kryminalnych pozwoliły na szybkie ustalenie personaliów sprawców — to 27 i 33-latek z Krakowa. Policjanci przeszukali kilka adresów pod którymi sprawcy mogli się ukrywać, po czym ich namierzyli i zatrzymali. Obaj trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych — informuje policja.

Mężczyźni odpowiedzą za udział w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci noża oraz zniszczenie mienia i wtargnięcia do mieszkania. Dodatkowo 33-latek odpowie też za kierowanie gróźb karalnych pozbawienia życia. Za te przestępstwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wieliczce zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Inf./Fot. KPP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka