wtorek, 4 sierpnia 2020 12:50

Co powinna posiadać każda profesjonalna stacja paliw?

Autor Głos 24
Co powinna posiadać każda profesjonalna stacja paliw?

Każdy kierowca wie, że lepiej nie zwlekać z wizytą na stacji paliw. Jest to konieczne szczególnie wtedy, gdy auto używane jest intensywnie. W tym miejscu można nie tylko wlać do baku benzynę, olej napędowy czy załadować do niego LPG. Będzie to idealny punkt, żeby znaleźć brakujące elementy wyposażenia samochodu. W sklepie położonym na dobrze zaopatrzonej stacji bez trudu klient jest w stanie znaleźć płyn do chłodnicy, do spryskiwaczy, olej silnikowy, akcesoria takie jak: żarówki, bezpieczniki, wycieraczki i wiele innych poręcznych artykułów.

Każdy z tych obiektów ma swoje własne charakterystyczne produkty, z którymi kierowca może się szybko zapoznać, płacąc za benzynę. Zmiany, jakie zaszły na przestrzeni lat, są widoczne gołym okiem. Obszar ten to nie tylko miejsce usługowe, osoba, która tam trafia, może załatwić wiele podstawowych potrzeb, na przykład skorzystać z łazienki czy toalety. Występuje tutaj też automat z kawą i herbatą, a także ciepłe przekąski, bułki, zapiekanki i hot dogi.

W co wyposażyć taki punkt usługowy?

Na rynku paliw jest duża konkurencja. Jeśli jedna stacja benzynowa zainwestuje w wizerunek, poprawi funkcjonowanie toalet, baru szybkiej obsługi czy kiosku z przekąskami, to zaraz kolejna firma będzie starała się wyłożyć pieniądze na poprawę funkcjonalności swoich budynków. W dzisiejszych czasach taki obszar to nie tylko wygodny sprzęt do nalewania benzyny, oleju napędowego czy gazu, ale również bogato wyposażony sklep z artykułami spożywczymi. Każda profesjonalna stacja jest podzielona na obszary służące do wybierania jedzenia, płacenia za nie.

Toalety i łazienki podzielone są na te przeznaczone dla kierowców i pasażerów oraz te, z których mogą korzystać pracownicy. Stosunkową nowością, w którą wchodzi coraz więcej stacji, jest miejsce barowe, na tym obszarze można usiąść wygodnie i odpocząć po trudach podróży z kubkiem kawy w ręku. Przytulne, przyjazne klientowi wnętrze stacji może być niemałą ochroną jesienią i zimą, gdy warunki pogodowe są niekorzystne i nie można odpoczywać na zewnątrz.

Szybka i fachowa obsługa

Nieodzownym atutem wielu takich punktów usługowych są pracownicy. Osoby zatrudnione na stacjach stykają się z wieloma obowiązkami, nie jest to tylko nalewanie benzyny. Mogą oni doradzić kierowcy, który olej czy płyn do spryskiwaczy warto kupić. Równie ważny co sam wielofunkcyjny budynek istotny jest także teren na zewnątrz. Najkorzystniej dla kierowcy, jakby było na tym obszarze wiele punktów do pobierania paliwa.

Pomocne okażą się także miejsca parkingowe. Inwestycja w duże budynki to sama korzyść dla odwiedzających, nie ma na takim obszarze tłoku, wszyscy klienci obsługiwani są sprawnie. Klienci mają więcej czasu na zastanowienie się, co jest im potrzebne do kontynuowania podróży. W każdym punkcie powinny być przedmioty służące do likwidowania awarii i zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom. Można zaopatrzyć się w tym miejscu nie tylko w gaśnicę, ale także w apteczkę, w której nie będzie brakowało podstawowych leków i opatrunków.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.tsg-solutions.com/pl/

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje