poniedziałek, 3 sierpnia 2020 11:58

Co składa się na koszt rekuperacji?

Autor Głos 24
Co składa się na koszt rekuperacji?

Rekuperacja to doskonały sposób na zachowanie czystości powietrza i obniżenie kosztów ogrzewania. Należy jednak pamiętać, że instalacja i obsługa urządzenia wiąże się z określonymi kosztami. Odpowiednia analiza i dostosowanie instalacji do warunków czy potrzeb to inwestycja zwrotna, która na przestrzeni lat przynosi korzyści i finansowe i zdrowotne.

Co składa się na koszt rekuperacji?

Na koszt rekuperacji składają się stałe elementy systemu montażu urządzeń i systemu wentylacji. Koszt całej instalacji obejmuje rodzaj, moc i jakość technologiczną zastosowania samego urządzenia. Kolejno będzie to rodzaj instalacji, czyli systemu wentylacji i kanałów, jakie będą musiały zostać zainstalowane w budynku (długość i stopień skomplikowania instalacji). Ostatnim stałym elementem kosztów instalacyjnych będzie dodatkowe wyposażenie. Na życzenie klienta można zamontować: gruntowy wymiennik ciepła, jednostkę chłodzącą, filtry o wyższej klasie filtracji, zaawansowane metody oczyszczania powietrza nawiewanego i jego jonizacji.

Jaka jest wartość montażu systemu rekuperacji?

Na to pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Zakłada się, że cały system, czyli montaż urządzenia i instalacji, które należy rozprowadzić po budynku będzie kosztował około 24 tys. zł. Jest to cena orientacyjna, ale pozwala na ocenę wstępną, czy system taki będzie dla danego użytkownika opłacalny czy możliwy do realizacji. Średni koszt dotyczy zarówno projektu instalacji, montażu samego urządzenia do rekuperacji, jak i systemu wentylacji. Oczywiście, w zależności od użytych materiałów, mocy samego urządzenia, jakości czy zastosowanych technologii, cena będzie kształtowała się również odpowiednio.

Aby oszacować całkowity koszt instalacji do rekuperacji, należy przede wszystkim skontaktować się z odpowiednią firmą, która na miejscu zajmie się projektem, wyceną i realizacją przedsięwzięcia. Dlatego, aby prawidłowo dokonać wyceny, należy przede wszystkim zapoznać się z rzutem budynku, technicznym jego zaawansowaniem, użytymi materiałami do budowy czy w końcu indywidualną potrzebą montażu instalacji w środku. Należy przy tym zaznaczyć, że dwa podobne metrażowo budynki mogą różnić się wyceną instalacji, dostosowaną do konkretnego budynku, analizując wszystkie rozwiązania, na których zależy inwestorowi. Istnieje więc możliwość indywidualnego dostosowania instalacji, co jest ogromnym plusem w przypadku szacowania wstępnych kosztów montażu.

Utrzymanie instalacji do rekuperacji - koszt

Wartością dodaną instalacji do rekuperacji jest obniżenie kosztów za ogrzewanie w budynkach i domach jednorodzinnych. Należy jednak pamiętać, że do uzyskania oczekiwanego efektu, potrzebne jest użycie wentylatorów o określonym poborze energii. Robiąc szacunkowy koszt działania rekuperacji i ogrzewania budynku, należy więc przeanalizować roczne zużycie energii i opłacalność inwestycji. W nowoczesnych rozwiązaniach stosuje się elementy i urządzenia energooszczędne, których pobór energii odpowiada wartości około 100 W (urządzenia do rekuperacji w założeniu powinny pracować bez przerwy).

Rekuperacja w Mieście ( Kraków) .

Wybierając rekuperacje w Krakowie, można być pewnym że to dobra inwestycja. Wiele domów oba obrzeżach Krakowa ma powietrze słabej jakości. Inwestując w rekuperacje możemy cieszyć się swieżym i czystym powietrzem. "Rekuperacja Kraków" to hasło często wyszukiwane przez Krakowian, dlatego jeśli decydujesz się na tego typu inwestycję to przeanalizuj koszty które się z tym wiążą. Inwestująć w rekuperacje, możesz również zainstalować klimatyzację. To kolejna rzecz w którą inwestując osóby zamieszkujące ten region. Fraza "klimatyzacja Kraków" dość często pojawia się kampaniach firm reklamujących usługę montażu czy czyszczenia klimatyzacji. Koszty są zależne od wielu czynników.

Okresowe utrzymanie instalacji do rekuperacji obejmuje również wymianę filtrów powietrza. Wymiana powinna następować co około 2500 godzin użytkowania, czyli mniej więcej co 3-4 miesiące.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka