piątek, 23 lutego 2024 10:38

Co robić w Krakowie w najbliższy weekend? Wiele sportowych i kulturalnych atrakcji

Autor Katarzyna Domagała
Co robić w Krakowie w najbliższy weekend? Wiele sportowych i kulturalnych atrakcji

Kraków znów kusi atrakcjami na weekend, szczególnie sportowymi i kulturalnymi. Wciąż otwarta wystawa multisensoryczna prac Van Gogha, zawody jeździeckie w TAURON Arenie czy curling to tylko trzy z wielu ciekawych wydarzeń. Podpowiadamy gdzie pójść, by zażyć nieco kultury i rozrywki.

CAVALIADA Tour 2023/2024

Wielki finał CAVALIADA Tour 2023/2024 właśnie rozpoczął się w Krakowie. Do miasta zjechali zawodnicy z 17 krajów, którzy będą rywalizować w jeździectwie. Od 22 do 25 lutego potrwa w TAURON Arenie Kraków finał zawodów jeździeckich CAVALIADA Tour 2023/2024. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii zmagania zawodników biorących udział w konkursie skoków przez przeszkody będą miały tak wysoką rangę, czyli czterech gwiazdek.

Turniej Cavaliada / Fot.: Materiały organizatora

Wystawa prac Van Gogha

Wciąż można odwiedzać multisensoryczną wystawę prac Vincenta van Gogha w niedawno odnowionym Hangarze Czyżyny. Ekspozycja jest dostępna do 9 czerwca.

Wystawa multisensoryczna prac Vincenta van Gogha / Fot.: Materiały organizatora

Curling w TAURON Arenie

W TAURON Arenie Kraków można przekonać się, jakim wyzwaniem jest uprawianie curlingu pod okiem profesjonalnych trenerów z Krakowskiego Klubu Curlingowego. Tory curlingowe, już po raz trzeci, pojawiły się na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków. Będą czynne do 24 marca.

Tauron Arena Kraków / Fot.: Piotr Tomaszewski (Wikipedia)

Trening biegowy w Puszczy Niepołomickiej

W sobotę, 24 lutego, odbędą się kolejne bezpłatne zajęcia dla dorosłych z cyklu "Biegaj w Krakowie!". Jak zawsze w ostatnią sobotę miesiąca, zapraszamy na tzw. trening wyjazdowy – tym razem w Puszczy Niepołomickiej.

Fot.: Pixabay

Zajęcia nordic walking

W najbliższą sobotę, 24 lutego, dorosłych miłośników chodzenia z kijami zapraszamy na kolejny bezpłatny trening nordic walking „Chodźże z nami!”. Zajęcia odbędą się w parku Lotników Polskich przy TAURON Arenie Kraków – zbiórka o godz. 10.00 przed głównym wejściem od strony ul. Lema.

Fot.: Pixabay

Muzyka i warsztaty w Pałacu Potockich

Wieczorem, 24 lutego, o godz. 20.00 pałac Potockich wypełni muzyka stowarzyszenia Dom Światła i Dźwięku. W koncercie weźmie udział kwartet smyczkowy Orkiestry Muzyki Nowej, wiodącego polskiego zespołu specjalizującego się w wykonawstwie muzyki współczesnej. Z kolei 25 lutego, o godz. 10.00, pałac zaprasza dzieci nieco starsze, w wieku 6–8 lat. W trakcie warsztatów zatytułowanych "Dotknięci domnością, czyli zagubiona Literacka Chwila" poznają książkę "Ten Pan" autorstwa Artura Gębki.

Fot. główna: Mateusz Łysik

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka