piątek, 8 stycznia 2021 12:51

Co zrobić, jeśli w Twojej gminie nie ma punktu szczepień? Sprawdź!

Autor Aleksandra Tokarz
Co zrobić, jeśli w Twojej gminie nie ma punktu szczepień? Sprawdź!

Do pojedynczych gmin, gdzie nie będzie punktów szczepień przeciwko COVID-19, dotrą mobilne punkty szczepień, mieszkańcy tych gmin będą też mogli skorzystać ze szczepień w sąsiadujących gminach – poinformowała PAP rzeczniczka małopolskiego NFZ Aleksandra Kwiecień.

Jak podkreśliła, w naszym województwie do szczepienia populacyjnego zgłosiło się niemal 500 punktów szczepień w 206 gminach. - Oznacza to, że niemal 100 procent mieszkańców województwa ma zapewniony punkt szczepień w blisko swojego miejsca zamieszkania – zaznaczyła rzeczniczka.

Powiat oświęcimski. Gdzie można się zaszczepić na koronawriusa?
Ministerstwo Zdrowia udostępniło mapę z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. W Małopolsce obecnie jest ich 492, z czego 18 w powiecie myślenickim. Na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie [https://www.gov.pl/web/szczepimysie/malopolskie…

- Wykaz punktów jest na bieżąco aktualizowany. Zostanie uzupełniony o dane kontaktowe do każdego punktu – podkreśliła Kwiecień.

W połowie stycznia powstać ma specjalna, interaktywna mapa, dzięki której każdy będzie mógł znaleźć punkt szczepień w swojej okolicy.

Koronawirus. Gdzie zaszczepić się w powiecie myślenickim?
Ministerstwo Zdrowia udostępniło mapę z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. W Małopolsce obecnie jest ich 492, z czego 18 w powiecie myślenickim. Na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie [https://www.gov.pl/web/szczepimysie/malopolskie…

- Do pojedynczych gmin, gdzie w dwóch turach naboru do Narodowego Programu Szczepień nikt się nie zgłosił, dotrą mobilne punkty szczepień lub osoby będą mogły skorzystać ze szczepień w sąsiadujących gminach – podała rzeczniczka.

Zapisy do szczepienia populacyjnego rozpoczną się po 15 stycznia. Zapisać będzie się można zarówno przez Internet – zakładając Internetowe Konto Pacjenta lub logując się do IKP, u swojego lekarza POZ bądź w punkcie szczepień lub dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię Narodowego Programu Szczepień – 989.

Gdzie w Nowym Sączu i powiecie będzie można zaszczepić się na COVID-19?
Ministerstwo Zdrowia udostępniło mapę z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. W Małopolsce obecnie jest ich 492. 36 z nich znajduje się w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim. Z dokładną listą podmiotów medycznych, które znalazły się na ministerialnej liście punktów szczepień zapoznać można…

Infolinia jest czynna także teraz. Wybierając numer 989 można dowiedzieć się m.in. jak wygląda procedura szczepienia, gdzie będzie można się zaszczepić oraz dlaczego warto skorzystać ze szczepienia.

Szczepienie przeciw COVID-19 jest bezpłatne. Każdy, kto zostanie zakwalifikowany do szczepienia przez lekarza i będzie zaszczepiony, otrzyma potwierdzenie przyjęcia pierwszej dawki preparatu, wraz z informacją o dacie podania drugiej dawki.

Znamy listę punktów w Tarnowie i powiecie, w których będzie można zaszczepić się na koronawirusa
Ministerstwo Zdrowia udostępniło mapę z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. W Małopolsce obecnie jest ich 492. 34 z nich znajduje się w Tarnowie i powiecie tarnowskim. Z dokładną listą podmiotów medycznych, które znalazły się na ministerialnej liście punktów szczepień zapoznać można się…

W Narodowym Programie Szczepień w skali całego kraju udział weźmie blisko 6 tys. punktów szczepień i ponad 7,3 tys. zespołów szczepiących. 98,5 proc. Polaków będzie więc miało dostęp do punktu szczepień w najbliższej okolicy.

Obecnie trwają szczepienia grupy „0”. Zaszczepionych zostało już prawie 178 tys. osób. Dokładna lista placówek, gdzie będzie można się zaszczepić, znajduje się na rządowej stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/malopolskie.

inf. PAP, fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

Małopolska - najnowsze informacje