piątek, 29 października 2021 13:08

Czy znajomość angielskiego ułatwia znalezienie pracy?

Autor Artykuł sponsorowany
Czy znajomość angielskiego ułatwia znalezienie pracy?

Bez znajomości języka angielskiego coraz trudniej poruszać się po rynku pracy. Umiejętność komunikatywnego porozumiewania się w tym języku wymagana jest na wielu stanowiskach i to nie tylko tych na szczytach firmowych hierarchii. Statystyki pokazują, że ponad 70% ogłoszeń o pracę jako podstawowy wymóg stawia znajomość angielskiego. Co więcej, coraz więcej pracodawców wymaga, aby znać nie tylko angielski, ale jeszcze jeden język obcy.

Jakie wymagania mają pracodawcy?

Wymagania pracodawców z roku na rok są coraz wyższe. Takie pojawiają się nie tylko przy rekrutacji na wysokie stanowiska, ale także szukania pracowników niższego czy średniego szczebla. Nierzadko w ogłoszeniach o prace możemy przeczytać, że idealny kandydat musi mieć wiedzę z dwóch albo trzech dziedzin/ branż i umieć łączyć różne stanowiska w jedno, pochwalić się bogatym doświadczaniem (praktycznym), wykształceniem. Coraz więcej pracodawców zwraca też uwagę, czy przyszły pracownik posiada tzw. umiejętności przyszłości. Do takich zalicza się m.in.  Sense-making, Social intelligence, Cross-cultural competency, Virtual collaboration, New-media literacy, Novel and adapting thinking, Cognitive load management – Design mindset, Transdisciplinarity, Computational thinking.

Mówiąc o wymaganiach pracodawców, nie można też pominąć znajomości języków obcych. Podstawowym wymogiem dla wielu stanowisk jest też znajomość przynajmniej jednego języka obcego i bynajmniej nie chodzi tu o angielski. Ten bowiem traktowany jest już jako podstawa, wręcz język ojczysty. Brak jego znajomości, chociaż w stopniu komunikacyjnym zamyka wiele drzwi.

W jakich branżach znajomość angielskiego jest niezbędna?

Wskazanie, w jakich zawodach język angielski jest niezbędny, jest bardzo trudne, ponieważ wymagany jest niemal we wszystkich. Co więcej, może on być przydatny niemal we wszystkich branżach i na każdym stanowisku. Potrzebować go będzie nie tylko dyrektor międzynarodowej firmy, ale i marketingowiec, recepcjonista w hotelu, a nawet pani szatniarka w muzeum. We współczesnym świecie trudno więc objeść się, chociażby bez podstawowej znajomości języka Szekspira. A kto powinien znać go na zaawansowanym poziomie? Przede wszystkim osoby związane z branżą IT, logistyką, spedycją, marketingiem, social mediami, doradztwem klienta, handlem międzynarodowym, turystyką, transportem osobowym.

Warto pamiętać, że osoby znające angielski są lepiej postrzegane, a także wynagradzane przez pracodawców. Tylko w 2017 roku maksymalną różnicą w zarobkach między osobami biegle posługującymi się angielskim a tymi mającymi podstawowe kompetencje wynosiła aż 35%.

Jak znaleźć czas na naukę języka?

Praca, dom, obowiązki, zmęczenie – jak w tym wszystkim znaleźć czas na rozwijanie i naukę nowych umiejętności? To pytanie zadaje sobie nie jedna osoba chcąca podwyższać swoje kompetencje. W wirze codziennych zobowiązań brakuje czasu na wielogodzinne zakuwanie angielskich słówek, ślęczenie nad podręcznikami czy uczęszczanie na zajęcia do szkoły językowej. Na szczęście na zgłębianie tajników języka Szekspira są też inne sposoby -mniej czasochłonne, a jednocześnie bardziej skuteczne.

Język angielski wraz z https://szybkanauka.pro/można zgłębiać w zaciszu domu, ucząc się online w swoim tempie. Nauka nakierowana jest na maksymalną praktykę, dlatego zajęcia opierają się na mówieniu i słuchaniu, a także samodzielnym budowaniu zdań. Zakuwanie na pamięć słówek, czasów czy wyjątków gramatycznych ograniczone jest do minimum. Metoda Aktywnego Mówienia udowadnia tym samym, że po angielsku swobodnie można konwersować, znając jedynie 1000 słów i 6 podstawowych czasów. Takie umiejętności można nabyć już po kilku pierwszych lekcjach i od razu wykorzystywać je w praktyce w pracy czy na uczelni.

Kurs angielskiego Metodą Aktywnego Mówienia ma też inne zalety. Jedną z nich jest możliwość uczenia się wtedy, kiedy ma się czas i możliwość. Nie ma ścisłych godzin realizacji wyznaczonych zadań. Można to robić, stojąc w korku, gotując obiad dla dzieci, idąc po zakupy czy siedząc na ławce na placu zabaw. Dzięki temu nie trzeba martwić się, że nie zdąży się na zajęcia w szkole językowej, czy będzie je opuszczać. Co więcej, ucząc się online, odpadnie też stres związany z odpytywaniem przed całą grupą, ocenami, kartkówkami i sprawdzianami. Wiedzę można przyswajać w swoim tempie, a postępy kontrolować samodzielnie.

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje

Rozrywka