poniedziałek, 20 czerwca 2022 11:41

Czym jest i jak działa ubezpieczenie NNW komunikacyjne?

Autor Artykuł sponsorowany
Czym jest i jak działa ubezpieczenie NNW komunikacyjne?

Ubezpieczenie NNW komunikacyjne to możliwość uzyskania dodatkowego zakresu ochrony. Pozwala ono na objęcie ochroną kierowcę, a przy rozszerzonych wariantach również pasażerów w samochodzie. W zależności od preferencji może być dokupione wraz z Autocasco albo jako rozszerzenie OC. Dowiedz się, czym jest i w jakich sytuacjach przydaje się ubezpieczenie NNW komunikacyjne.

Na czym polega ubezpieczenie NNW komunikacyjne?

Przy zakupie obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC często można otrzymać ofertę na NNW. Na czym ono polega? Otóż jest to dobrowolna polisa zabezpieczająca przed finansowymi następstwami nieszczęśliwych wypadków. Zakres ochrony NNW komunikacyjnego dotyczy zdrowia i życia. Warto wiedzieć, że prawo do otrzymania odszkodowania jest zachowane również, gdy ubezpieczony jest sprawcą wypadku. W zależności od wykupionego wariantu ochroną może zostać objęty jedynie kierowca samochodu lub także pasażerowie.

W jakich sytuacjach działa ubezpieczenie NNW komunikacyjne?

Ubezpieczenie NNW może się okazać ogromnym wsparciem, gdy w trakcie wydarzenia drogowego doszło do:

·         śmierci ubezpieczonego,

·         uszczerbku na zdrowiu.

W ramach ubezpieczenia NNW można starać się o pokrycie kosztów hospitalizacji, leczenia, zakupu leków czy sprzętu ortopedycznego. W sytuacji gdy dochodzi do niezdolności do pracy, ubezpieczony ma prawo wnosić o wypłatę odszkodowania. Warto zatem zabezpieczyć się wyborem polisy NNW o odpowiednim zakresie. Dzięki temu nawet jeśli Ty byłeś sprawcą wypadku, zadbasz o finansowe bezpieczeństwo dla siebie i bliskich.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia NNW?

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje polisę NNW, warto jednak dobrze zastanowić się przed wybraniem danej oferty. Zanim wykupisz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, zwróć uwagę na:

·         zakres ochrony

Warto wcześniej przeanalizować, w jakiej sytuacji polisa NNW będzie wsparciem. Można zdecydować się na najbardziej podstawowy wariant, lub rozszerzony. W tym drugim będzie przysługiwać Ci pokrycie kosztów wykonania operacji plastycznej, w celu likwidacji blizn lub szkolenia pozwalającego na zmianę kwalifikacji zawodowych, jeśli niezdolność do pracy spowodowana wypadkiem będzie trwała.

·         wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela

Zawsze należy dokładnie przeanalizować umowę na ubezpieczenie NNW. Z pewnością znajdziesz w niej wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, czyli listę sytuacji, w których może on odmówić wypłaty odszkodowania. Może się tak zdarzyć np. gdy kierowca był pod wpływem alkoholu.

Warto wcześniej sprawdzić dokładnie warunki ubezpieczenia NNW.

Gdzie kupić ubezpieczenie NNW komunikacyjne?

Najczęściej zakup ubezpieczenia NNW jest związany z zawieraniem umowy na obowiązkowe OC samochodu. Warto wcześniej sprawdzić oferty od kilku towarzystw ubezpieczeniowych, gdyż może się okazać, że różnią się między sobą zarówno pod względem zakresem ochrony, jak i wysokości składki. Przy poszukiwaniach korzystnej polisy najlepiej posłuży sprawdzona porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Używając ją, możesz w kilka minut znaleźć najlepszą ofertę dla Ciebie. Ogromnym atutem skorzystania z tego rozwiązania jest to, że całą procedurę wykonasz przez internet, bez potrzeby dojazdu do placówki ubezpieczyciela.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje