czwartek, 23 stycznia 2020 15:59

Dieta pudełkowa w Krakowie – sprawdź, jak to działa!

Autor Artykuł partnera
Dieta pudełkowa w Krakowie – sprawdź, jak to działa!

Dieta pudełkowa jest doskonałym sposobem na zdrowe odżywianie dla osób, które na co dzień nie mają czasu, aby gotować. Zamiast zamawiać zwykły catering do pracy, warto postawić na catering dietetyczny, skonstruowany w oparciu o prawidłowy bilans kalorii. Pozwoli to na utrzymanie sylwetki fit, a także dobre samopoczucie spowodowane codziennym dostarczaniem odpowiedniej ilości błonnika do organizmu. Osoby, które dbają o swoją dietę, powinny zainteresować się jedzeniem serwowanym przez Maczfit.

Zdrowe odżywianie, czyli czego potrzebuje nasze ciało?

Mówi się, że prawidłowy układ doby u dorosłego człowieka powinien być podzielony na 3 części: 8 godzin snu, 8 godzin pracy i 8 godzin innej aktywności, w tym jedzenia i wypoczynku. W zależności od tego, ile czasu w ciągu dnia spędzamy na pracy fizycznej, a także jak funkcjonuje nasz organizm, ilość dostarczanych z jedzeniem kalorii powinna być odpowiednio zbilansowana.

U kobiet w wieku produkcyjnym dzienna dawka kalorii powinna wynosić od 1900 do 2600, zaś u mężczyzn – od 2400 do 3400. Dieta musi być rozpisywana indywidualnie, w oparciu o tryb życia i preferencje każdego człowieka. Ogólnymi czynnikami determinującymi ostateczny kształt jadłospisu są przede wszystkim:

 • wiek,
 • płeć,
 • rodzaj wykonywanej pracy,
 • podejmowanie aktywności fizycznej,
 • masa ciała,
 • cel diety (np. utrata wagi, przyrost masy mięśniowej, dobre samopoczucie).

Ważne jest to, aby spożywać od 4 do 5 posiłków dziennie w 3- lub 4-godzinnych odstępach czasowych. Racjonalnie skomponowane, bogate w błonnik przekąski można włączyć do diety wówczas, gdy nie zmniejszają one naszego apetytu na posiłki główne. Warto pamiętać, aby między posiłkami dostarczać do organizmu pokarmy, które zawierają witaminy, składniki mineralne oraz antyoksydanty. Przekąski nie mogą być też złożone z produktów przetworzonych.


Dieta pudełkowa, czyli niezastąpione wsparcie w zdrowym odżywianiu

Dieta to skuteczny sposób na zdrowe odżywianie w sytuacji, gdy nie mamy czasu lub ochoty na codzienne przygotowywanie posiłków. Catering dietetyczny jest komponowany w oparciu o bilans kalorii właściwy dla indywidualnego konsumenta. Dzięki temu możemy uzyskać sylwetkę fit i czuć się świetnie wyłącznie poprzez jedzenie zdrowych posiłków.

Coraz większą popularność zyskuje dieta pudełkowa MaczFit w Krakowie i innych dużych miastach w całej Polsce. Firma zajmuje się układaniem jadłospisu i dostarczaniem cateringu w sposób kompleksowy, niewymagający od klienta szczególnego zaangażowania. Jedzenie zamawiane jest online, z dostawą do domu lub biura. Możliwe jest modyfikowanie zamówień, a także bezpłatne konsultacje z dietetykiem. Wszystko po to, aby osiągnąć najbardziej optymalne efekty płynące ze zdrowej diety i przekąsek.

Osoby, które mają szczegółowe wymagania dotyczące jadłospisu, mogą uwzględnić je w swoim zamówieniu. Do najpopularniejszych opcji specjalnych należą:

 • dieta wegańska,
 • dieta bezmięsna,
 • dieta dla diabetyków,
 • dieta bez glutenu,
 • dieta bez laktozy,
 • dieta hashimoto,
 • dieta dla młodych mam.

W ofercie Maczfit znajdują się zestawy próbne przeznaczone specjalnie dla nowych klientów. Składają się one z 5 niezależnych posiłków i przekąsek, mogących stanowić spójny jadłospis dobowy lub być rozłożone na kilka kolejnych dni.

Maczfit oferuje również świeżo tłoczone napoje izotoniczne, skomponowane tak, aby każdego dnia dostarczały do organizmu najważniejszych witamin i składników odżywczych. Soki Maczfit nie zawierają alergenów ani konserwantów i są niepasteryzowane. Oczyszczają nasz organizm z toksyn, poprawiają kondycję skóry, i działają kojąco na samopoczucie.

Zestaw próbny składa się z 5 posiłków, a jego cena to jedyne 29 zł. Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej Maczfit!

Kraków - najnowsze informacje